נהגים, היזהרו: פקחים יקנסו בנתיבי תחבורה ציבורית

שר התחבורה ישראל כץ החליט לקדם חקיקת בזק שתעבור כבר בשבוע הבא, שתעביר את הסמכות לנתינת קנסות לידי העיריות. איך זה יקרה? באמצעות מצלמות

ארכיון (חדשות 2)

האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית צפויה להתגבר בקרוב ואיתה גם מספר הקנסות. כך פורסם לראשונה הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיום, הסמכות למתן קנסות בנתיבי התחבורה הציבורית היא של המשטרה, אלא שבפועל קיים מחסור בכוח אדם - ולכן זה כמעט ולא קורה. שר התחבורה ישראל כץ החליט לקדם חקיקת בזק שתעבור כבר בשבוע הבא, והיא תעביר את הסמכות לנתינת קנסות לידי העיריות. כלומר, פקחים רגילים של הרשויות המקומיות יוכלו לתת קנס על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית - וזה יקרה באמצעות מצלמות שהעיריות יתקינו.

למה זה כדאי להן? כל הקנסות שישולמו על ידי האזרחים יועברו לידי העיריות, לעומת המצב היום. זה קורה עכשיו כי העבודות של הרכבת הקלה עומדות להתחיל בגוש דן, יהיו הרבה נתיבי תחבורה ציבורית, צריך מישהו שסוף סוף יאכוף את זה.

ההצעה הזו עלתה כבר לפני שנתיים, אך אז לא הייתה הסכמה עם המשטרה. עכשיו יש הסכמה במשטרה וגם בקואליציה. "בשבוע הבא החוק הזה יושלם בחקיקת בזק כדי לאפשר לכל עבודות הרכבת הקלה להתבצע ללא הפרעה, תוך מקסימום הסרת המכשולים בפני הציבור התל אביבי, כדי שיוכל לעבור את התקופה הזאת - שתהיה לא קלה - בצורה יותר טובה", אמר השר כץ לחדשות 2.