נבחרו נציגי הוועדה למינוי שופטים

חברי הכנסת אילטוב וקורן נבחרו כצפוי לוועדה למינוי שופטים, אך בוועדה למינוי דיינים רשמה האופוזיציה הישג כשבניגוד לסיכום המוקדם של הקואליציה נבחרה ח"כ סוויד. "זו קואליציה חלשה עם עתיד קצר", אמר יו"ר האופוזיציה הרצוג

לילה ארוך במליאה (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

בתום לילה ארוך במליאת הכנסת, נבחרו לפנות בוקר (חמישי) הנציגים בוועדה למינוי שופטים. חברי הכנסת רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) ונורית קורן (ליכוד) נבחרו לוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לעומת הבחירה הצפויה של השניים, נרשמה הפתעה בבחירת הנציגים לוועדה למינוי דיינים. חברת הכנסת רויטל סוויד (המחנה הציוני) נבחרה בניגוד לסיכום של הקואליציה ותכהן לצידו של ישראל אייכלר (יהדות התורה).

"אחרי לילה ארוך והרבה עבודה - הישג חשוב לאופוזיציה", אמר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "זו קואליציה חלשה עם עתיד קצר".   

שיחה שניהל אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר הכלכלה אריה דרעי ונקלטה בעדשת המצלמה סיפקה הצצה אל מאחורי הקלעים של הקואליציה השברירית והמחישה עד כמה נושא בחירת הנציגים לוועדות קרוב ללבו של רה"מ.

הרקע לתקרית במליאה הוא אי נוחות שהפגינו מספר חברי כנסת חרדים ממועמדת הליכוד לוועדה למינוי דיינים. בשיחה בין השניים נראה כי דרעי הביע אפשרות לסגת מהעסקה ונתקל בתגובה חריפה של ראש הממשלה.

בסופו של דבר התגובה התקיפה עשתה את שלה וכל נציגי הקואליציה התחייבו לתמוך בכל הנציגים שהעלתה הממשלה לוועדות. מדובר בנושא חשוב לנתניהו, שרוצה לצאת לפגרה בשבוע הבא לאחר שמינה את האנשים שלו, אבל גם בתזכורת חשובה עבור הפוליטיקאים שלנו - המצלמות בכנסת לא עוצרות עבור אף אחד.