לפני ההשבעה: אילן שוחט פורש מהכנסת

מספר 4 ברשימת ישראל ביתנו החליט להישאר בתפקידו הנוכחי כראש עיריית צפת ולפנות את מקומו לח"כ רוברט אילטוב, מקום 7 ברשימה. "אני מצטער על החלטתו של אילן לפרוש מן הכנסת אך מבין את דאגתו הכנה לעיר צפת ולתושביה שהתקשו לקבל את עזיבתו", אמר בתגובה יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן

החליט להשאר בצפת - שוחט. ארכיון (גיא וורון)

מספר ארבע ברשימת ישראל ביתנו אילן שוחט, שנבחר בשבוע שעבר לכנסת החליט לוותר על הכרטיס למשכן ולפנות את מקומו למספר שבע ברשימה, רוברט אילטוב. שוחט, המכהן כראש עיריית צפת, קיבל את ההחלטה לאחר שככל הנראה הבין שלא יתמנה לשר בממשלה הקרובה, כפי שהובטח לו תחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מצטער על החלטתו של אילן לפרוש מן הכנסת", אמר יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לאחר ההחלטה. "אני מבין את דאגתו הכנה לעיר צפת ולתושביה שהתקשו לקבל את עזיבתו". ליברמן ציין כי ישראל ביתנו תמשיך לסייע לו ככל שתוכל בפיתוח העיר והאזור.

יתפוס את מקומו, אילטוב.

לבטיו של שוחט בנוגע לתפקידו החדש החלו בשבוע האחרון בעקבות לחץ של תושבי העיר בפייסבוק, במקומונים ובמחאות מול ביתו. התושבים קראו לו להישאר בתפקידו הנוכחי כראש עיר אליו נבחר בפעם השנייה. את מקומו של שוחט יתפוס ח"כ רוברט אילטוב שכיהן בשלוש הכנסות הקודמות.