מה אמר דרעי שהרתיח את נתניהו?

חילופי דברים בין ראש הממשלה לבין שר הכלכלה במליאת הכנסת נקלטו במצלמה וסיפקו הצצה אל מאחורי הקלעים של הקואליציה השברירית. לפנות בוקר יצביעו חברי הכנסת על הנציגים בוועדות למינוי שופטים ודיינים. ניסיון של הרגע האחרון של דרעי לסגת מההסכמות נתקל בתגובה חד משמעית וחסרת פשרות של נתניהו. צפו

הממשלה תעמוד הממשלה בפני מבחן חשוב כשחברי הכנסת יתבקשו להצביע על הנציגים בוועדות למינוי שופטים ודיינים. שיחה שניהל אמש (רביעי) ראש הממשלה עם שר הכלכלה ונקלטה בעדשת המצלמה מספקת הצצה אל מאחורי הקלעים של הקואליציה השברירית וממחישה עד כמה הנושא קרוב ללבו של נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקע לתקרית במליאה הוא אי נוחות שהפגינו מספר חברי כנסת חרדים ממועמדת הליכוד לוועדה למינוי דיינים. בשיחה בין השניים נראה כי דרעי הביע אפשרות לסגת מהעסקה ונתקל בתגובה חריפה של ראש הממשלה.

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה?!

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה? אתה מבין מה שאתה אומר?!

נתניהו: ואם אתה לא מבין מה שאתה אומר... בשופטים, הכל בסדר ואתה עף מפה, עכשיו! ואני אראה להם מה זה ואני אוכיח שכולם שקרנים.

בסופו של דבר התגובה התקיפה עשתה את שלה וכל נציגי הקואליציה התחייבו לתמוך בכל הנציגים שהעלתה הממשלה לוועדות. מדובר בנושא חשוב לנתניהו, שרוצה לצאת לפגרה בשבוע הבא לאחר שמינה את האנשים שלו, אבל גם בתזכורת חשובה עבור הפוליטיקאים שלנו - המצלמות בכנסת לא עוצרות עבור אף אחד.

שרה גבאי סייעה בתרגום השיחה.