התדמית החדשה של אורן חזן

בניסיון לשקם את מה שנותר מהתדמית המפוקפקת שבנו לו עלילות בורגס, מאמץ ח"כ אורן חזן את הגישה הימנית-ממלכתית ומתקרב אל ציבור המתנחלים. עד כמה זה יעזור לו לשקם את הדימוי בציבור? רק ימים יגידו

למעלה מחודש אחרי התחקיר שפורסם על מעלליו בחדשות 2, פונה כעת ח"כ אורן חזן להמציא את עצמו מחדש. המהלך הזה התחיל עם קביעת לשכתו במעוז המתנחלים בבית אל, ונמשך תוך שינון המנטרה החדשה: "ארץ ישראל לעם ישראל". אם שואלים אותו לא מדובר באורן חדש, אלא דווקא בהחצנת האורן הישן שתמיד היה כאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ אורן חזן מעביר את לשכתו אל לב מעוז המתנחלים - מטה דריינוף בבית אל, היישר אל תוך העימות עם בג"ץ שהורה להרוס את שני המבנים הללו. לאחר שקבע מזוזה במקום וחזר על המסר שארץ ישראל היא לעם ישראל, נראה שחזן מצוייד במתכון המושלם שכל פוליטיקאי צעיר צריך בימים אלה.

אבל במקרה של חזן לתמונות הללו יש ערך גדול פי כמה: כותרות מסוג חדש. מיתוג אידיאולוגי, ימני מסורתי. הכי רחוק מעלילות בורגס והקזינו. על אותו תחקיר, אגב, הוא טרם הגיש תביעה ועל כך הוא אומר: "לימדו אותי שסבלנות זה חשוב".

"אני יודע מאיפה באתי, ואני יודע לאן אני הולך", מוסיף חזן. "אני שמח שקרתה לי הטלטלה הזו כדי להזכיר לי שבסוף אני בנאדם. אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי בחיים. כל מה שעשיתי היה תחת מעטה החוק ואני עומד מאחורי הדברים שעשיתי".

העקיצה שהפכה לאיום בדיבה

למרות הניסיון למצב את עצמו מעט אחרת, נראה שהאיש הכי צבעוני בכנסת מתקשה לוותר על כמה שערוריות או שהן מתקשות להרפות ממנו: רק בשבוע שעבר התחכך חזן במליאה עם סגן שר האוצר יצחק כהן, בעקבות עקיצה - שהפכה כעת לאיום בתביעת דיבה.

"אני רואה במה שאני עושה שליחות אמיתית למען עם ישראל, למען ארץ ישראל ולמען השכבות החלשות", מסביר חזן. "אני בוחר להאמין שאף אחד לא ישתיק אותי".

כשהוא יושב בלשכתו עם תמונה של ז'בוטינסקי מאחוריו, חזן מאגף ומאתגר את ראש הממשלה מימין. הח"כ שהושעה מניהול ישיבות המליאה גם מנצל את הוואקום שהותירו אחריהם על הגבעות כמה מחבריו לליכוד שכבר הפכו לשרים, ומבטיח שהוא כאן כדי להישאר.

"לא אהיה בוטה ואגיד שעל פחות ממה שעשו לי היו אנשים ששמו קץ לחייהם, אבל אני אהיה בוטה ואגיד שזה לא מפריע לי מה שעושים לי - כי השליחות שלי כאן היא הרבה יותר חזקה", הוא מסכם במסר למבקריו.