הרצוג: "לא נזחל לממשלת נתניהו"

למרות מגעים בתקופה האחרונה בין הליכוד למחנה הציוני, הרצוג לא יצטרף לממשלה בראשותו של נתניהו – כך הודיע יושב ראש האופוזיציה בוועידת מפלגת העבודה. "את הממשלה הכושלת הזאת צריך להחליף היום", אמר הרצוג והאשים את נתניהו בהרס היחסים עם ארה"ב ובאחריות להסכם הגרעין עם אירן

יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג נשא הערב (ראשון) דברים בוועידת מפלגת העבודה ובה הודיע כצפוי כי מפלגתו לא תצטרף לממשלת נתניהו. "אני אומר לא לזחילה לממשלת הימין הקיצוני של נתניהו", אמר הרצוג. דבריו מגיעים על רקע מגעים בין שתי המפלגות בתקופה האחרונה, שבמהלכן גם נועד נתניהו עם הרצוג ועדכן אותו בדבר פרטי הסכם הגרעין בין אירן למעצמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שב ואומר וחוזר ואומר - את הממשלה הכושלת הזאת צריך להחליף היום", אמר הרצוג. "לא לתת לה חבל הצלה ולא יד, צריך להחליף אותה היום, מחר, בהקדם האפשרי. את בנימין נתניהו צריך להחליף. צריך לשלוח אותו הביתה".  

הרצוג מתח ביקורת על מדיניות החוץ של נתניהו והאשים אותו בהרס היחסים עם ארצות הברית ואף הטיל עליו את האחריות להסכם הגרעין עם אירן. "אני אומר לא לחיזוק ממלכת הטרור האירנית ולא לשלטון נתניהו הכושל שנכשל למנוע את ההסכם הרע הזה", אמר.

"אנחנו לא בפנים"

חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני), אמר אתמול בתכנית "פגוש את העיתונות" כי "אין סיבה שנהיה חלק מממשלת אחדות. אכלנו אותה, קיבלנו 24 מנדטים. אנחנו אלטרנטיבה. אנחנו לא נהיה חלק מהממשלה הזו של נתניהו. גם כשתהיה הצעה טובה - אנחנו לא בפנים".

גורמים פוליטיים שהיו מקורבים למגעים בין המחנה הציוני לליכוד בתקופה האחרונה אמרו כי נתניהו והרצוג אומנם מעוניינים עקרונית בהקמת ממשלת אחדות, אולם הפערים בנושא המדיני ואף בסוגיית חלוקת התיקים מונעים זאת. כמו כן ההערכה הייתה שלבני ויחימוביץ' יתנגדו נחרצות לממשלת אחדות.