חוק הכשרות אושר ע"י ועדת השרים

חוק הכשרות עובר משולחן הממשלה לכנסת: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של הסיעות החרדיות, והעבירה את ההצעה לאישור בקריאה טרומית. השר דרעי בירך: "הצלחנו לשמור על מעמד הרבנות". בעלי המסעדות תקפו: "לחוק הזה אין דבר עם השאיפה לשמור על כשרות"

ארכיון (חדשות 2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת חוק הכשרות ובכך סללה את הדרך לאישור החוק במליאת הכנסת. שר הכלכלה ויו"ר ש"ס אריה דרעי מברך, אולם בעלי מסעדות זועמים על כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצעה שהגישו הסיעות החרדיות נועדה לחזק את מונופול הרבנות הראשית בתחום הכשרות והיא קובעת כי הרבנות בלבד תוכל להעניק למסעדות ולבתי עסק בתחום המזון תעודת השגחה שכוללת את המילה "כשר".

"בעלי המסעדות ואזרחי ישראל, אשר חשובה להם באמת הכשרות, נפגעו היום על ידי המפלגות החרדיות", אמר היום הרב אהרן לייבוביץ', ממיזם "השגחה פרטית". "השינוי שהחל בשטח, אשר מטרתו לשפר ולייעל את מערך הכשרות, עומד להיעצר ומכל הסיבות הלא נכונות".

"כל תכליתו של התיקון לחוק הוא שימור מפעל הג'ובים הענק של המפלגות החרדיות בתחום הכשרות", הוא הוסיף. "לחוק זה אין דבר וחצי דבר עם השאיפה לשמור על הכשרות במדינת ישראל. אני מקווה שהמחוקק יתעשת ולא ייתן את ידו לחוק זה בהמשך הדרך".

"שמח שהחוק עבר". דרעי (פלאש 90)

מנגד, כאמור, שר הכלכלה דרעי בירך על החלטת הוועדה להעביר את הצעת החוק לקריאה טרומית. "אני שמח שהחוק עבר ובכך הצלחנו לשמור על מעמד הרבנות וגם להמשיך ולהוריד את יוקר המחייה", אמר דרעי.

במקביל, דן הבוקר בג"ץ בעתירה שהגישו בעלי עסקים ומסעדות נגד הרבנות הראשית בדרישה שתאפשר להם להפעיל מערך כשרות אלטרנטיבי עצמאי.