רגב: "לא שולטת במה שכתוב לאנשים על החולצות"

שרת התרבות והספורט הודיעה על הקמת צוות מקצועי שייאבק באלימות בספורט בעקבות התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה. השרה הביעה צער על התמונה בה הצטלמה ליד תומכי כהנא וטענה: "לא הבחנתי בהתנהגות אלימה וגזענית בבית"ר"

השרה מגיבה לסערה: שרת התרבות והספורט מירי רגב הייתה מבין הראשונים שגינו את התנהלות האוהדים של בית"ר ירושלים בבלגיה, אך גולשים רבים דאגו להזכיר לה כי בעבר הצטלמה עם אוהדיה הקיצוניים של הקבוצה שלבשו חולצות שעליהן ססמאות גזעניות וגינו את ה"צביעות" לכאורה של השרה. היום (ראשון) הגיבה רגב לפרסומים ואמרה: "צר לי על התמונה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונה מהעבר, ששותפה על ידי רבים ברשתות החברתיות, נראית רגב מצולמת עם שני אנשים: אחד מהם לבוש בחולצה עליה כתוב "כהנא צדק" והשני התגאה בכיתוב: "יהודים בואו ורשו הארץ". בריאיון ל"נכון להבוקר" בגל"צ אמרה רגב כי היא "מצטלמת עם אלפי אזרחים שפוגשים אותי, אין לי שליטה על מה שכתוב על החולצות שלהם".

השרה הוסיפה כי היא "לא יודעת אם הם אוהדי בית"ר ירושלים, ואני לא מסתכלת על הכיתובים האלה בלילה באמצע אירועים". בעקבות הסערה, רגב רמזה כי ייתכן שתבחן בעתיד עם מי היא מצטלמת: "עוד לא הגעתי לרמה הזאת. יכול להיות שזה מה שאעשה".

התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה (ערוץ הספורט)

רגב התייחסה גם להתנהגות האלימה של אוהדי בית"ר - ובראשם ארגון האוהדים הגזעני "לה פמיליה". "אני לא יודעת מה זה ארגון 'לה פמיליה'", אמרה. "אני יודעת שיש פה שבעה אנשים פורעים, אני לא מכירה את ארגון 'לה פמיליה'. הייתי במשחקים של בית"ר ולא הבחנתי בהתנהגות גזענית ואלימה. לא צריך לצבוע ולהכליל על כל האוהדים".

הלילה הודיעה השרה על הקמת צוות מקצועי במשרד לטיפול בתופעת האלימות בספורט, בראשות מנכ"ל המשרד יוסי שרעבי. רגב ציינה כי הצוות המקצועי "ירכז את כל הדוחות והממצאים, יעמוד על הפערים ויציע פתרונות אופרטיביים להתמודדות עם האלימות והגזענות במגרשי הספורט.

"מדובר בנושא חשוב שהנפגעים העיקריים הם חובבי הספורט בישראל. רוב האוהדים מסורים, רובם ככולם מבקשים לעודד ולתמוך בקבוצתם וליהנות מחוויה ספורטיבית", הדגישה רגב. בצוות, שצפוי להגיש מסקנות תוך כחודש, חברים גם משטרת ישראל, התאחדות הכדורגל, המועצה למניעת האלימות ונציגי אוהדים.