הרצוג יכריז: לא נכנסים לממשלה

למרות ההסכם עם אירן, ממשלת האחדות איננה קרובה: ועידת מפלגת המחנה הציוני תתכנס מחר ובמרכזה נאום של יושב הראש יצחק (בוז'י) הרצוג, שבו הוא צפוי להבהיר כי פני המפלגה אינם לקואליציה. כבל תקף אותו היום ב"פגוש את העיתונות": "הגיע הזמן שיתעשת ויאמין בעצמו"

לא בדרך לממשלה. הרצוג ונתניהו (חדשות 2, רויטרס)

יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, צפוי להכריז מחר (ראשון) באופן רשמי כי הוא אינו מתכוון להיכנס לקואליציה - כך דווח הערב ב"חדשות סוף השבוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר מפלגתו של הרצוג, ח"כ איתן כבל, אמר היום בתכנית "פגוש את העיתונות" כי "אין סיבה שנהיה חלק מממשלת אחדות. אכלנו אותה, קיבלנו 24 מנדטים. אנחנו אלטרנטיבה. אנחנו לא נהיה חלק מהממשלה הזו של נתניהו. גם כשתהיה הצעה טובה - אנחנו לא בפנים". הוא קרא להרצוג "להתעשת": "הגיע הזמן שיאמין בעצמו".

אתמול אמרו גורמים פוליטיים שהיו מקורבים למגעים בין המחנה הציוני לליכוד בתקופה האחרונה כי הרצוג ומפלגתו לא יצטרפו בקרוב לממשלת נתניהו. נתניהו והרצוג מעוניינים באופן עקרוני בהקמת ממשלת אחדות, אולם הפערים בנושא המדיני מונעים זאת מהם - כמו גם הפערים בסוגיית התיקים שאמורים חברי המחנה הציוני לקבל לידיהם במידה ויצטרפו לממשלה.

הן נתניהו והן הרצוג העריכו שבמפלגתו של האחרון ישנם כיסי התנגדות גדולים למהלך החבירה, ובראשם עומדות שלי יחימוביץ' וציפי לבני.