חולמים על אחדות? מילצ'ן מתווך בין נתניהו והרצוג

למרות שנתניהו אמר כי פניו להקים קואליציה לאומית של מפלגות הימין, מפיק הקולנוע הבינ"ל – שכבר תיווך בהקמת קואליציות בישראל – מקשר בין נתניהו והרצוג בניסיון להרחיב את הממשלה המסתמנת. ח"כ יחימוביץ', מבכירי המחנה הציוני, טוענת: הרצוג לא מקיים כל מגעים על כניסה לממשלה

מתווך? המפיק ארנון מילצ'ן, ארכיון (רויטרס)

מפיק הקולנוע הבינלאומי ארנון מילצ'ן מקשר בין ראש הממשלה נתניהו לבין יו"ר המחנה הציוני הרצוג בניסיון להקים קואליציה משותפת לשניים. ח"כ יחימוביץ' טוענת, לאחר ששוחחה עם הרצוג, כי דיונים משותפים על כניסה לקואליציה לא התקיימו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיבה למגעים הללו היא רצונו של ראש הממשלה נתניהו להרחיב את הממשלה אל מעבר ל-67 חברי הכנסת מגוש הימין והחרדים שעומדים להרכיב את ממשלתו, לפחות על פי ההמלצות שהוגשו ביומיים האחרונים לנשיא ריבלין.

ארנון מילצ'ן הוא חבר אישי גם של ראשי העבודה וגם של בני הזוג נתניהו. הוא שותף סוד ותיק בפוליטיקה הישראלית והוא השתתף כמתווך אקטיבי בהקמת כל ממשלות ישראל בעשור האחרון.

נתניהו חותר להקים לממשלה לאומית רחבה כדי להתמודד מול החזית הבינלאומית שתעמוד מולו. בנוסף הוא מבקש למנוע מליברמן ומיהדות התורה את האפשרות לפרוש מהקואליציה ולהפוך אותה לשברירית במיוחד.

עם זאת, ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני טוענת כי אין מגעים של ממש בין נתניהו והרצוג. "אני מניחה שאכן מישהו רוצה להטיל על מילצ'ן משימה כזאת, אך לא הייתה שום שיחה כזאת בין הרצוג לבין שום אדם אחר בנושא, דיברתי איתו על כך בעצמי הערב", אמרה בריאיון למהדורה המרכזית. "הרצוג אמר כמה פעמים שלא יישב עם נתניהו".

יחימוביץ' הסבירה כי נתניהו קיבל מנדט מהציבור להרכיב את הממשלה. "הציבור רוצה ממשלת ימין", אמרה. "אין אפשרות לממשלת אחדות. הייתה היתכנות ממשלת אחדות לו המחנה הציוני והליכוד היו מפלגות שוות בגודלן. עם התוצאות הללו, ראש הממשלה מקים ממשלת ימין צרה כי זה רצון רוב הבוחרים".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה מכבד את ארנון מילצ׳ן, אולם אין שום תיווך. ראש הממשלה מתכוון לפעול להקמת ממשלה לאומית בראשותו עם השותפים הטבעיים של הליכוד". מהמחנה הציוני נמסר בתגובה כי הם נדהמו לשמוע על המגעים הללו שלטענתם "לא היו ולא נבראו".