ח"כ אלאלוף ללבנת פורן: "תשתקי"

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות התקשה להשתלט על ההפרעות בדיון ואמר לשני נוכחים "לשתוק". לאחת מהן, לבנת פורן, הוא אף הוסיף: "את רוצה שאני אשתמש במילה גסה?" חבר הכנסת אלאלוף בתגובה: "מנהל את דיוני הוועדה בצורה המסודרת והמנומסת ביותר שיש"

הדיון בוועדה התלהט - היו"ר השתיק את הדוברים: החוק להגבלת תשלום בעד טיפול בתביעה, המכונה גם "חוק לבנת פורן", הגיע היום (חמישי) לדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. הדיון, בו נכחו גם החברות למיצוי זכויות רפואיות, הפך לסוער ויו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) ניסה להשתלט על הדיון כשהורה לנוכחים "לשתוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד לבנת פורן, שעלולה להיפגע מהחוק שיגביל את הסכום אותו יוכלו החברות למיצוי זכויות לגבות, השתתפה בדיון וקטעה את דברי יו"ר הוועדה אלאלוף. הוא פנה אליה בתקיפות: "זה לא קשור למה שדיברנו. שמענו. רוצה שאני אשתמש במילה גסה כלפייך, מה שאני לא אוהב? אז תשתקי". פורן המופתעת השתתקה, והדיון בחוק של חברי הכנסת מיקי רוזנטל, קארין אלהרר ואילן גילאון נמשך.

דקה קודם לכן נקט אלאלוף בשיטה דומה כלפי דובר אחר שהגיע לדיון: "אתה מנהל אותי? אז שב בשקט. אני מציע לך לשבת בשקט. אתה רוצה לצאת מהישיבה? אז בבקשה - אני אגיד את המילה הלא נעימה - תשתוק. אתה רוצה? אז תשתוק. אין לי דרך אחרת לאפשר דיון". נוכחים בוועדה ציינו כי ייתכן שהמילים החריפות נובעות מכך שאלאלוף אינו "צבר" והעברית אינה שפתו הראשונה.

הדוברת של ח"כ אלאלוף מסרה בתגובה כי "ח"כ אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, מנהל את דיוני הוועדה מרגע כניסתו לתפקיד בצורה המסודרת והמנומסת ביותר שיש. כל מטרתו של חבר הכנסת היא לקיים דיון מסודר ולתת לכל הנוכחים זכות דיבור שווה. במהלך הדיון היו משתתפים שלא נתנו ליו"ר להתקדם בדיון, והיו"ר נאלץ לבקש מהם שלא להפריע למהלך התקין של הדיון. כל החברות למיצוי זכויות רפואיות הפועלות כיום בישראל קיבלו מחבר הכנסת יחס קשוב לפני ולפנים, והוא אף קיים איתם פגישות בנוסף לדיוני הוועדה ושמע את הערותיהם".