"מירי היא חברה טובה שלנו"

אחרי ההכחשה שפרסמה השרה מירי רגב על היכרות קרובה בינה לבין בני משפחתו של האסיר המסוכן דוד מוראידי, העיד אחד מקרוביו כי רגב נחשבת לחברה טובה של המשפחה המזוהה היטב עם סניף הליכוד בטבריה. ואם לא די בכך, בתמונה שהגיעה לידי חדשות 2 נראית רגב מחובקת עם שלושה מבני המשפחה - כולם חברי המפלגה

לאחר שאתמול (רביעי) דחתה השרה מירי רגב בתוקף את הטענות על היכרות קרובה בינה לבין משפחתו של האסיר דוד מוראידי שלמענו פעלה, אישר היום אחד מבני המשפחה את הדברים והגדיר את רגב "חברה טובה". תמונה משותפת של השרה יחד עם שלושה מבני משפחתו של מוראידי נותרה לפי שעה ללא תגובה מצדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסום בחדשות 2 אמש, פעלה רגב במהלך כהונתה כיו"ר ועדת הפנים בכנסת הקודמת לקידום חופשתו מן הכלא של מוראידי, זאת מתוך היכרות עם בני משפחתו - בהם חברי מרכז ליכוד.

בעקבות הטענות שיוחסו לה פרסמה השרה הכחשה גורפת לדברים, וטענה כי טיפלה בעניינו של האסיר מתוקף תפקידה דאז וכי היכרותה עם מי מבני משפחתו דומה להיכרות השטחית בינה לבין עשרות חברי מרכז אחרים במפלגה.

רגב עם זגורי ועם חמיו של מוראידי (חדשות 2)

גרסתה של רגב עומדת בסתירה לתמונה שהגיעה לידי חדשות 2, שבה נראית השרה כשהיא מחובקת עם חמו ועם חמותו של מוראידי – שניהם חברי ליכוד מטבריה.

יחד איתם מופיע גם יו"ר סניף הליכוד בעיר, דוד זגורי, הקשור גם הוא למשפחה ומקורב לרגב עצמה. "מירי חברה טובה שלנו", אמר היום זגורי בתגובה לטענות נגדה. "אני לא יודע מה מחפשים אותה. היא חברה טובה, שרה טובה, אשת חיל".

שתי חוות דעת דחו את חופשתו מהכלא

לפני כשלוש שנים שלח בית המשפט המחוזי בתל אביב את דוד מוראידי לעשר שנות מאסר בפועל, זאת לאחר שהורשע בעבירות חמורות של סחר בינלאומי בנשים. בשל אופי העבירות שיוחסו לו ולנוכח שתי חוות דעת שקבעו כי הוא אינו מכיר בחומרת מעשיו או בצער הקורבנות, החליטו בשב"ס שלא להעלותו לוועדת השחרורים כדי לדון בחופשה אפשרית עבורו מהכלא.

למרות האמור, פנתה בשנה שעברה חברת הכנסת מירי רגב, אז בתפקידה כיושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, מספר פעמים למנכ"ל הרשות לשיקום האסיר ולשר הרווחה דאז מאיר כהן. היא ביקשה מהם לחבר חוות דעת נוספת בעניינו של מוראידי ולשקול שנית להעניק לו חופשה מהכלא.

ברשות לשיקום האסיר אכן קיימו בחינה מחודשת של עמדתם, אולם החליטו לבסוף להשאיר את ההחלטה הקודמת על כנה. למרות זאת שוחרר האסיר מהכלא בהוראת ועדת השחרורים במסגרת תכנית שיקום פרטית.