נתניהו: "מצטער על שפגעתי בערביי ישראל"

רה"מ התנצל בפני בני המיעוטים שהזמין לביתו על דבריו ביום הבחירות. "אני יודע שהדברים פגעו בחלק מאזרחי ישראל, לא הייתה לי כוונה לכך", אמר נתניהו וזכה לתשואות ולחיבוקים. ברשימה המשותפת דוחים את ההתנצלות: "הגזענות היא בגדר תכנית עבודה של נתניהו"

אחרי הבחירות - הגיעה ההתנצלות: ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע הערב (שני) צער על הדברים שאמר בסרטון שהופץ במהלך מערכת הבחירות על נהירת המצביעים מהמגזר הערבי לקלפיות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך מפגש במעון ראש הממשלה בו אירח יחד עם רעייתו שרה פעילים ופוליטיקאים ממגזרי המיעוטים מרחבי הארץ, אמר נתניהו כי הוא מודע לכך שהדברים שאמר לפני ימים אחדים "פגעו בחלק מאזרחי ישראל, פגעו בערביי ישראל. לא הייתה לי שום כוונה שכך יהיה. אני מצטער על כך".

"רה"מ של כולם", נתניהו (ניו מדיה הליכוד)

לקול תשואות בני המיעוטים שנכחו במפגש הוסיף נתניהו כי "המעשים שלי כראש ממשלה, כולל ההשקעות האדירות במגזרי המיעוטים, מוכיחים את ההפך הגמור. אני חושב, באותה מידה, שאסור ששום גורם מחוץ למדינת ישראל יתערב בתהליכי הדמוקרטיה שלנו".

דבריו של נתניהו זכו גם למחיאות כפיים סוערות של הנוכחים. "אני רואה את עצמי כראש הממשלה של כל אחד ואחד מכם, של כל אזרחי ישראל, ללא שום הבדל של דת, גזע ומין", אמר. "אני רואה בכל אזרחי ישראל שותפים לבנייתה של מדינת ישראל, משגשגת ובטוחה, למען כל אזרחי ישראל". לאחר הדברים זכה ראש הממשלה לחיבוקים מאנשי המגזר.

"הבית של כולם", שרה נתניהו (ניו מדיה הליכוד)

רעיית ראש הממשלה בירכה אף היא את ראשי הרשויות ואת נכבדי העדות והדתות השונות שהגיעו אל המעון. "ברוכים תהיו בביתנו", אמרה נתניהו. "אני רוצה לברך אתכם בשם כל המשפחה שלי ובשם כל עם ישראל. בית ראש הממשלה הוא הבית של כל אזרחי ישראל. אנחנו מודים לכם שהגעתם".

בין האורחים במעונו של ראש הממשלה ניתן למנות את ראש מועצת בית ג'אן, ביאן קבלאן, ראש מועצת פרדיס, יונס מרעי, ראש מועצת טובא זנגריה, חסין היב, ראש מועצת סג'ור, חמד ג'בר, ראש מועצת ירכא, ווהיב חבש, נציג העדה הנוצרית הכומר סמאען דמיטרי, השייח' סלמאן אל עטרש, ראש מועצת כפר כמא, זכריה נפסו, ראש מועצת חורפיש, מאג'ד עאמר, וכן שרה זועבי ומוחמד זועבי.

הרשימה המשותפת: "דוחים את ההתנצלות"

על אף החיבוקים החמים להם זכה נתניהו במעונו, ברשימה המשותפת דחו את דבריו וטענו כי ימשיכו במאבקם למען הציבור הערבי. "הגזענות של נתניהו וממשלותיו לא תסתיים בהתבטאות המסיתה שהופצה תחת ידיו ביום הבחירות", טען יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה. "מדובר בלא יותר ממחווה ריקה שנועדה להכשיר את המשך שלטונו הגזעני".

"חקיקה גזענית ומדירה ומדיניות מפלה הן תכנית העבודה של נתניהו גם לכנסת הקרובה, ולכן לא נותר לנו אלא לדחות את התנצלותו ולהמשיך במאבקנו למען שוויון לאוכלוסייה הערבית", הוסיף עודה.

 

"הזגזוג בעמדות הן חלק מאישיותו של נתניהו", ציין יו"ר הרשימה המשותפת. "עצם אמירתו היום שהוא נפגש עם בני מיעוטים ולא עם מיעוט ערבי, יש בה אי הפנמה וגסות ושיסוי בתוך האוכלוסיה הערבית עצמה".

בהכנת הכתבה השתתפו שושי חתוקה ופוראת נסאר.