הרצוג בדרך לממשלת נתניהו? במחנה הציוני מכחישים בתוקף

אחרי הפגישה בין נתניהו ליו"ר האופוזיציה אמש שהציגה אחדות דעים נגד הסכם הגרעין עם אירן, טוענת יו"ר מרצ גלאון כי היא "יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך לממשלה". במחנה הציוני מכחישים: "קשקוש מוחלט"

בקרוב יחד בממשלה? נתניהו והרצוג (נתי שוחט, פלאש 90)

המחנה הציוני בדרך לממשלה על רקע ההסכם עם אירן? כך לפחות טוענת יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, אמרה גלאון כי היא יודעת שהרצוג ייכנס בקרוב לממשלת נתניהו - ושאף ייסע בשליחותו לארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך להיכנס לממשלה והסכם הגרעין יהיה רק התירוץ", סיפרה גלאון. "אני יודעת שהמחנה הציוני בדרך לממשלה והסכם הגרעין הוא וו להיתלות בו". לדבריה, יו"ר המחנה הציוני מיועד לנסוע בשליחות הממשלה לארה"ב "להסביר את הכשלים". בתגובה לשאלה האם הרצוג ייסע לוושינגטון כבר בתור שר החוץ של מדינת ישראל אמרה גלאון כי אין לה תשובה על כך.

במחנה הציוני דחו בתוקף את הדברים. "ההכחשה גורפת", אמרו לחדשות 2 Online. "זה קשקוש מוחלט".

יחסים מתחממים

אתמול נרשמה "התקרבות ביחסים" גם בין נתניהו להרצוג. השניים נפגשו בלשכת ראש הממשלה, שם עדכן נתניהו את הרצוג בסקירות שניתנו בישיבת הקבינט בנוגע למשמעויות הביטחוניות של הסכם הגרעין עם אירן - הסכם שהקבינט דחה והצהיר כי ישראל אינה מחויבת אליו. בפגישה חזר הרצוג על דבריו לפיהם ההסכם שנחתם רע לישראל. יו"ר האופוזיציה הדגיש כי הוא מתגייס לעשות הכל למען ביטחון מדינת ישראל במצב החדש.

"יודעת בוודאות שהרצוג ייכנס". גלאון (יח"צ)

ראש הממשלה אמר להרצוג כי העובדה שקיימת הסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה באשר לסכנה שמהווה הסכם זה חשובה במיוחד בעת הזאת. השניים סיכמו כי יש להציג חזית אחידה כלפי חוץ בנוגע להתנגדות להסכם, וזאת מתוך חשיבות הדבר לאינטרס הלאומי - כך הדגישו במשרד ראש הממשלה.

אמש כתב הרצוג בעמוד הטוויטר שלו: "שוחחתי עם נתניהו, הבהרתי שכאופוזיציה נתגייס בכוח לטובת ביטחון ישראל. בקרוב אצא לארצות הברית לפעול לקידום חבילת צעדים ביטחונית שתתאים למצב החדש". במחנה הציוני הכחישו בתוקף את אמירתה של ח"כ גלאון ומסרו שמדובר ב"קשקוש מוחלט".