פגישה ראשונה בדרך לממשלה

ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הבית היהודי בנט קיימו פגישה ראשונה "ברוח טובה", שנועדה לדון על הקווים הכללים בממשלת נתניהו הרביעית. "לא דיברו על תיקים, בנט רצה לוודא שתקום ממשלה לאומית", מסרו גורמים המעורים בשיחות

"לא על תיקים": נתניהו ובנט, ארכיון (רויטרס, פייסבוק)

בפעם הראשונה מאז הסתיימה מערכת הבחירות נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. מדובר בפגישה ראשונה שנועדה לסמן מתווה לעקרונות ולקווי היסוד של הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי מקורות המקורבים לשניים, נושא התיקים בממשלה הבאה לא עלה בשיחה. הפגישה לא הוגדרה כפגישת משא ומתן קואליציוני, ונמסר כי היא התקיימה ברוח טובה. "בנט רצה לוודא שתקום ממשלה לאומית", נמסר מגורמים המעורים בשיחות.

כפי שהבטיחו אנשי הבית היהודי לפני הבחירות, אתמול המליצו אנשי הבית היהודי בפני הנשיא ראובן ריבלין שיטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. איילת שקד, ינון מגל ואורי אריאל הגיעו לבית הנשיא ואמרו כי הם מצפים מראש הממשלה נתניהו לעמוד במילתו ולהקים ממשלה שתורכב מסיעות הימין עם סיום התהליך הקואליציוני.

בראיון שנערך אתמול (ראשון) ל"מהדורה ראשונה" אמרה בכירת הבית היהודי שקד כי המפלגה מצפה לתגמול על נאמנותה למחנה הלאומי. "נפתלי בנט והבית היהודי עמדו לצידו של ראש הממשלה מתחילת התהליך ועד סופו", אמרה. "גם בהחלטה ללכת לבחירות, גם במהלך הבחירות וגם בהמלצה לנשיא. אם ראש הממשלה יהיה הוגן והגון, אפשר להקים ממשלה יציבה".

"הציבור של הבית היהודי נכנס לסוג של פאניקה מכיוון שראש הממשלה עשה מערכת בחירות מאוד אפקטיבית ובשבוע האחרון יצר מצג כאילו הרצוג יכול להיות ראש ממשלה", ניסתה שקד להסביר את הירידה בכוחה של הבית היהודי בבחירות. "ציבור גדול מאוד שלנו הלך להצביע לליכוד על מנת שתקום ממשלת ימין".