מסתמן: השר לשעבר יעקב פרי יפרוש מהכנסת

פרי, שכיהן בממשלה היוצאת כשר המדע והטכנולוגיה מטעם יש עתיד, צפוי לפרוש - ולפנות את מקומו לח"כ הבא בתור ברשימת המפלגה לכנסת: אלעזר שטרן, שעבר למפלגתו של לפיד מהתנועה של לבני

צפוי לפרוש תוך ימים. פרי (קובי גדעון לע"מ)

הכנסת ה-20 עוד לא החלה לכהן, וכבר מסתמנת פרישה ראשונה משורותיה: השר לשעבר מטעם "יש עתיד", יעקב פרי, צפוי לפרוש מחברותו בכנסת - ולפנות את כסאו למועמד הבא ברשימה - ח"כ אלעזר שטרן, שהצטרף למפלגתו של לפיד אחרי שפרש מהתנועה של לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרי צפוי לפרוש מהכנסת בימים הקרובים - עוד לפני טקס ההשבעה של 120 הח"כים של הכנסת ה-20 שצפוי ביום שלישי הבא, 31 במרס - זאת על מנת לאפשר את כניסתו של שטרן לכנסת החדשה החל מיומה הראשון.

יושב ראש המפלגה, יאיר לפיד, מעריך מאוד את פרי, שכיהן כשר המדע והטכנולוגיה בממשלה היוצאת וצירף אותו ראשון לשורות יש עתיד בבחירות הקודמות, צפוי בכל זאת לנסות להניא אותו מהמהלך.

ייתכן שפרישתו של פרי מגיעה על רקע כוונת "יש עתיד" לשרת את העם מהאופוזיציה ולא להיכנס לממשלה, המסתמנת כימנית מובהקת. הבוקר הודיעה ח"כ יעל גרמן מטעם המפלגה לנשיא המדינה ראובן ריבלין, כי לא ימליצו על אף מועמד להרכבת הממשלה הבאה - וכי בכוונתם לשרת את ציבור הבוחרים שהעניק 11 מנדטים למפלגתם, משורות האופוזיציה. בסביבתו של חבר הכנסת יעקב פרי הכחישו את הפרטים.