אדלשטיין נגד חזן: "לא אוכל לאפשר שיישב בכיסא שלי"

יו"ר הכנסת מבהיר כי השעייתו של ח"כ חזן מתפקידו כסגן יו"ר הכנסת תישאר על כנה "כל עוד לא התנצל על האיומים וכל עוד האווירה הציבורית אינה מאפשרת זאת". אדלשטיין אף טען כי עוזרו ספג איומים לכאורה מחזן: "ציפיתי שתבוא התנצלות, בינתיים זה לא הגיע"

חזן ואדלשטיין, ארכיון (יח"צ, פלאש 90 - מרים אלסטר)

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין הבהיר היום (שני) כי השעייתו של חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) מתפקיד סגן יושב ראש הכנסת צפויה להימשך. אדלשטיין אמר כי החלטתו אינה מוגבלת בזמן ותישאר בתוקף "כל עוד לא התנצל על האיומים וכל עוד האווירה הציבורית אינה מאפשרת זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא חוקר ולא שופט, ומאחל לחזן שיהיה בריא ושלם, אבל היו דברים שלא הוכחשו", אמר אדלשטיין. "יש תמונות בפייסבוק ובאינסטגרם, ומשפטים כמו 'כל גבר עושה מעשים כאלו, לא נורא'. כל אלה לא מאפשרים לי לשים אדם כזה על הכסא שלי ולאפשר לו לנהל ישיבה".

אדלשטין הגיב על הפרסומים לפיהם חזן איים לכאורה על עוזרו וציין כי "נאמרו דברים מאוד לא ראויים". אדלשטיין הוסיף: "ציפיתי שתבוא התנצלות. בינתיים זה לא הגיע".

"לא פורסמה התנצלות", חזן (פייסבוק)

יושב ראש הכנסת אף התייחס לפרסום בערוץ 1 לפיו גורמים בבולגריה פנו אל הכנסת בדרישה שלא למנות את חזן ליו"ר אגודת הידידות של שתי המדינות. אדלשטיין אישר כי "אכן גורם בכיר שמייצג את הצד הבולגרי, פנה לגורם בכיר בכנסת".

אדלשטין הוסיף: "הבקשה לא היתה להכריז עליו אישיות לא רצויה, אלא בקשה לשקול מנה לעשות אם הח"כ הנ"ל יבקש את ראשות אגודת הידידות ישראל- בולגריה. הוא לא ביקש, וחבר כנסת אחר קיבל את התפקיד, כך שהנושא לא היה רלוונטי להחלטה".