ליברמן: "נגמרה הקייטנה - מוות למחבלים"

ועדת שרים לחקיקה תדון בהצעת החוק של שרון גל שתגזור מוות לטרוריסטים. יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן קורא לשרים להצביע בעד. "רק עונש מוות ירתיע באמת ויעניש כראוי את אלו שקמים להורגנו", אמר

הוצאנה להורג באירן. ארכיון (רויטרס)

ועדת השרים לחקיקה תדון היום (ראשון) בהצעת החוק "עונש מוות למחבלים" של ח"כ שרון גל מישראל ביתנו. שרת המשפטים איילת שקד, המכהנת כיו"ר הוועדה, ושר החקלאות אורי אריאל צפויים לתמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטרת ההצעה היא שינוי המצב הקיים בו רק החלטה פה אחד של שופטים יכולה להטיל עונש מוות למצב שבו גם רוב רגיל של שופטים יוכל לגזור את העונש הזה. מטרה נוספת היא למנוע מצב בו אלוף יכול להמתיק את העונש.

"אני קורא לכל השרים החברים בוועדה לתמוך בהצעה ולהבהיר למחבלים כי תמו ימי 'קייטנת בתי הסוהר'", אמר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "אם תעבור הצעת החוק יידעו המחבלים כי עונשם יהיה מיידי וסופי ולא תהיה להם תקווה לשחרור מוקדם בעסקה כזו או אחרת".

"עונש מוות מבטא אבדן עשתונות", אמר מנגד חבר הכנסת איל בן ראובן (המחנה הציוני). "אין בו הרתעה, ההיפך הוא הנכון: עונש מוות יהפוך רוצחים נתעבים לגיבורי על בקרב קיצוני המזרח התיכון בחברות שבהן ערך החיים הוא עניין משני. אנחנו חברה אחרת, חברה לוחמת ומנצחת לאור ערכיה המוסריים".

"ימין אמיתי"

אמש פרסם ח"כ גל סרטון בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא קרא לשרי הליכוד "להוכיח שהם משתייכים למחנה הלאומי". גל קרא להפעיל לחץ נוסף על השרים אופיר אקוניס, מירי רגב, יריב לוין, זאב אלקין ויובל שטייניץ כדי שיעבירו את החוק.

"מרצ והמפלגה הערבית המשותפת מפעילים המון לחץ כדי להפיל את החוק הזה", אמר גל. "שרי הליכוד יצטרכו להוכיח שהם ימין אמיתי, שהם חלק מהמחנה הלאומי. חייבים להפסיק להכיל טרור, חייבים להרתיע, חייבים לתמוך".

זמן קצר לאחר מכן הודיעה שרת התרבות מירי רגב כי תתמוך בהצעה. "זה לא סוד שתמכתי בשחרור מחבלים למען החייל החטוף גלעד שליט, אך יחד עם זאת אמרתי כי מרגע חזרתו לישראל, המדיניות צריכה להיות ברורה - אין לשחרר מחבלים, הם צריכים להירקב בכלא ובמקרים קיצוניים ראוי שייחרץ דינם בעונש מוות", כתבה בדף הפייסבוק שלה.

השרים יובל שטייניץ ויריב לוין טרם הודיעו באיזה אופן יצביעו, כמו גם שרי מפלגת כולנו משה כחלון ואבי גבאי. בש"ס אמרו הבוקר לחדשות 2 Online כי יקיימו התייעצות עם מועצת חכמי התורה כדי להגיע להחלטה.