משבר התקציב: הדיון בממשלה יידחה

השרים אמורים לקיים מחר דיון ראשון על התקציב לשנה הבאה, שכנראה יידחה, כי באוצר לא גיבשו עדיין את התכנית בטענה שלא ניתן לממן את ההסכמים הקואליציוניים. כחלון דורש שהחרדים יוותרו על חלק מדרישותיהם ומנגד תוקפים בכירים בקואליציה: "הוא שוכח שהוא שר אוצר, הוא פשוט לא יודע לנהל את התקציב"

ניסיות פשרה לתוך הלילה, כחלון ונתניהו

המחלוקת בין כחלון ונתניהו סביב דרישות החרדים מביאה לדחייה בדיוני הממשלה על תקציב המדינה: מחר (ראשון) היה אמור להתקיים דיון ראשון על התקציב, שצריך להיות מאושר עד סוף החודש, אך תכנית התקציב פשוט עוד לא מגובשת, כשהסיבה היא ההסכמים הקואליציוניים - בעיקר אלה עם החרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקידי האוצר לא מצליחים לגבש את תכנית התקציב בעיקר בגלל הכספים הרבים שהובטחו לסיעות הקואליציה וטוענים שאין מאיפה לממן את זה. ביום רביעי נפגשו נתניהו וכחלון וניסו להשיג פשרה, אך זה לא הצליח.

גם הערב יעשו עוד ניסיונות לפשרה כשמנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנכ"ל משרד האוצר ייפגשו עם סגן השר ליצמן בניסיון לשכנע אותו לוותר ולפרוס את העלאת קצבאות הילדים כי זאת מסתמנת כנקודת המחלוקת העיקרית.

בכירים בקואליציה תוקפים בחריפות את שר האוצר ומאשימים: "כחלון שוכח שהוא שר אוצר ולא רק שר בינוי מורחב, הוא פשוט לא יודע לנהל את התקציב ונותן לראש אגף תקציבים לנהל אותו עם מספרים מופרכים שלא תואמים את המציאות. ההסכמים הקואליציוניים אינם חדשים - הוא ידע עליהם מאז הקמת הממשלה".