ריבלין עוקץ את נתניהו? "עולה געגוע למנהיג גדול"

נשיא המדינה ריבלין נשא הספד בטקס האזכרה השנתי לראש הממשלה המנוח יצחק שמיר ז"ל ושיגר מה שניתן לפרש כעקיצה אפשרית לעברו של רה"מ נתניהו. "יש געגוע למנהיג פוליטי שהיה פוליטיקאי אך פיו ולבו היו שווים", אמר הנשיא. "מנהיג שגדולתו לא הייתה זקוקה ליח"צנים"

עקיצה לרה"מ? הנשיא ריבלין (פלאש 90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השתתף הבוקר (שישי) בטקס האזכרה השנתי לראש הממשלה המנוח יצחק שמיר ורעייתו שולמית זכרם לברכה. בדברים שנשא, השמיע ריבלין געגוע לימיו של שמיר, תוך שהוא משגר עקיצה אפשרית לעברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על רקע מחאת בני הקהילה האתיופית בישראל והביקורת כלפי ההתנהלות בעניינו של האזרח הישראלי אברה מנגיסטו המוחזק בעזה, התייחס ריבלין לקהל הרב שהגיע להלווייתו של שמיר, בהם רבים מבני העדה האתיופית שהוקירו לו תודה על "מבצע שלמה".

"מדבריהם של העוברים על-פני הארון, עלה געגוע אמיתי למנהיג גדול, החלטי ושקול, שגדולתו לא הייתה זקוקה לא ליחצ"נים ולא למיתולוגיה מטעם", אמר נשיא המדינה בהספדו.

נתניהו, ארכיון (רויטרס)

ריבלין הוסיף: "געגוע למנהיג פוליטי שהיה פוליטיקאי אך פיו ולבו היו שווים, שלא סבר שעליו לשאת חן בעיני מאן דהו, האמין בכוחה של האמת ההיסטורית ושהיה בעת ובעונה אחת ריאליסט גדול ובעל חזון ברור".