הפסד ראשון לקואליציה בכנסת

מבוכה לקואליציית ה-61 של נתניהו: האופוזיציה הצליחה להעביר על חודו של קול בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד בעניין הוצאה לפועל למרות התנגדות הממשלה. לפיד: "ניצחון לאזרחי ישראל"

הפסד לקואליציה. ארכיון (פייסבוק כנסת)

יומיים אחרי הלילה הדרמטי שבו כמעט נפלה הממשלה, הפסד ראשון לקואליציה בהצבעה בכנסת: הצעת החוק של חברת הכנסת קרין אלהרר (יש עתיד) עברה היום (שלישי) בקריאה טרומית במליאה, ברוב של ח"כ אחד בלבד: 46-45.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הצעת החוק, אליה התנגדה הממשלה, תחויב ההוצאה לפועל לפתוח תיק לכל חייב בהתאם למקום מגוריו, ולא בכל אחת מהלשכות בארץ, כפי שקיים היום בחוק. בצורה זו יוכלו החייבים להתמודד עם תיק ההוצאה לפועל בקלות, מבלי להגיע ללשכות הוצאה לפועל ברחבי הארץ, ומבלי שנפגעת נגישותם לתיק.

"הגיע הזמן לשים את האזרח החלש במרכז, לתקן את העוול עם החייבים בהוצאה לפועל ולשים סוף לטרטור והזלזול שנעשה כלפיהם", אמרה אלהרר.

"האגדה לא החזיקה מעמד" (פלאש 90)

"במקרה הזה דווקא ההפסד של הקואליציה הוא ניצחון לאזרחי ישראל", אמר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. "האגדה של 'קואליציה שלא מפסידה אף הצבעה' החזיקה מעמד פחות מחודשיים".

"שיתוף פעולה בין חלקי האופוזיציה הביא עכשיו לניצחון בהצבעה והפסד לקואליציה כבר במושב הראשון", אמרה חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני). "ככה מתחילות ממשלות ליפול".