שטייניץ הוקפץ, דרעי משך זמן: אישור התקציב נדחה

דרמה לילית במליאת הכנסת: ברוב דחוק של שני חברי כנסת בלבד הצליחה הממשלה להעביר את ההצעה לדחיית מועד אישור תקציב המדינה לנובמבר. השר דרעי נאם במשך דקות ארוכות, עד להגעתו של השר שטייניץ שהוזעק באמצע הלילה מביתו

מליאת הכנסת אישרה הלילה (שלישי) את הצעת הממשלה לדחות את מועד אישור תקציב המדינה לשנים 2015-2016 לחודש נובמבר. להצבעה השגרתית לכאורה קדם דיון שהוכיח, שוב, עד כמה ממשלת נתניהו הרביעית מתקשה לפעול כשהשר דרעי נאלץ למשוך זמן על הדוכן עד שחברו לממשלה שטייניץ יגיע מביתו כדי להצביע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצבעה הפכה דרמטית לאחר שחברי הקואליציה הבינו כי אין להם את הרוב הדרוש לאישור ההצעה. ברוב זעום של שני חברי כנסת אושרה לבסוף ההחלטה. 56 חברי כנסת תמכו בעמדת הממשלה לדחיית האישור ל-19 בנובמבר, בעוד 54 חברי כנסת התנגדו.

שר הכלכלה דרעי עמד מעל דוכן הנואמים במשך דקות ארוכות, עד להגעתו של שר האנרגיה שטייניץ למשכן. שטייניץ, שלא נכח במליאה לפני ההצבעה, הוקפץ באמצע הלילה מביתו שבמבשרת ציון.

(סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

חברי האופוזיציה זעמו מהספסלים וחלקם צעקו לעבר דרעי שהוא מבזה את הכנסת. "כל אחד יכול לנצל את תקנון הכנסת כפי שהוא רוצה", השיב להם דרעי.

"למען הסר ספק, השר שמסכם את הדיון בהצעת החוק לא מוגבל בזמן", אמר יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לחברי הכנסת שהחלו לאבד את סבלנותם במהלך נאומו של דרעי. "ביקשתי מהשר שיסכם את דבריו, אך הוא לא נענה לבקשתי הנרגשת".

לבסוף הגיע השר טרוט העיניים מביתו, הצביע, והקואליציה צלחה עוד משבר פוטנציאלי.