ליברמן: "ישראל איבדה את ההרתעה"

יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ לשעבר תקף את מדיניות הממשלה על רקע ירי הרקטות אתמול לעבר עוטף עזה. "לא סופרים את ישראל בווינה, בעזה או בסיני", ציין ליברמן. "ממשלת נתניהו לא תשרוד את שנת 2015"

יושב ראש "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (שבת) לירי הרקטות אתמול לעבר עוטף עזה, ותקף את מדיניות הממשלה, שלדבריו מובילה לאיבוד הלגיטימציה וההרתעה של ישראל בעולם. להערכתו, הממשלה הנוכחית לא צפויה לשרוד עד סוף 2015.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שהשתנה לרעה אלו לא האיומים, אלא הפגיעה בהרתעה הישראלית שנפגעה בעיקר מאז 'צוק איתן'", אמר ליברמן באירוע "שבתרבות" בבאר שבע. "זה לא חשוב אם טילי הגראד שנפלו אתמול בדרום הארץ, פחות משנה אחרי המבצע, נורו על ידי סלפים מעזה או דאע"ש מסיני".

לטענת ליברמן אובדן ההרתעה הוביל לפגיעה באינטרסים של ישראל. "מאז קום המדינה תמיד היו איומים על ישראל", ציין שר החוץ לשעבר. "פעם זה היה החיזבאללה, פעם החמאס וכל פעם שמות אחרים. הפגיעה בהרתעה הישראלית מביאה לזה שלא סופרים אותנו לא במו"מ עם איראן בווינה, לא בעזה ולא בסיני".

"הממשלה לא תשרוד" (יונתן סינדל / Flash90)

"כמה זמן ממשלת ישראל תשרוד? ברור שממשלת נתניהו במתכונת הנוכחית לא תסיים את שנת 2015", הבהיר השר לשעבר. "אי אפשר להעביר תקציב כשאתה תלוי בכל חבר כנסת שיבוא עם כל מיני דרישות, לפעמים מוזרות, לפעמים מוצדקות. גם פה מה שראינו בנושא הגז בטח נראה בצורה דרמטית יותר בדיוני תקציב, לכן אנחנו כנראה נצטרך להתרגל לכך שיהיו שינויים. נתניהו לא רוצה אותי בממשלה הוא רוצה את הקולות שלי ומדובר בהדל מהותי".

על ארוע תקיפתו של מח"ט בנימין אתמול ליד מחנה הפליטים קלנדיה אמר ליברמן כי "זה דבר בלתי נסבל שחיילים מוכנים להיפגע כדי לא לעמוד אחר כך בפני חקירה". הוא הוסיף: "אני מקוה שוועדת החוץ והביטחון תדון בכך ותביא לשינוי הנהלים כדי שחיילים יוכלו להגן על עצמם".

זירת נפילת הרקטה, אתמול (אילן אייזקסון)

בדבריו התייחס ליברמן לירי הרקטות אתמול לעבר ישראל. ארגון דאע"ש בסיני לקח אחריות לירי. בהודעת הארגון נטען כי פעיליו שיגרו שלוש רקטות, ואף פרסמו תצלומים שמוכיחים זאת. על פי הודעת הארגון, הירי בוצע "בגלל פשעיה החוזרים" של ישראל והסיוע שלה למצרים.