קרב התיקים: יורות בתוך הנגמ"ש

בליכוד מצפים מראש הממשלה למנף את ההישג בבחירות ולשמור בידי המפלגה את התיקים הבכירים, אך בבית היהודי דורשים מנתניהו לשדרג את כוחם לעומת הממשלה הקודמת. בריאיון למהדורה ראשונה קוראת רגב: "להפסיק עם הסחטנות". ח"כ שקד בתגובה: "אם ראש הממשלה יהיה הגון, תהיה ממשלה יציבה"

הגעתם של ראשי המפלגות מוקדם יותר היום (ראשון) לבית הנשיא מבשרת על פתיחתו הרשמית של המשא ומתן הקואליציוני - ובמרכזו חלוקת התיקים. אחת המהמורות שעמן ייאלץ ראש הממשלה נתניהו להתמודד היא הדרישה בליכוד לשמור על תיקים רבים יותר לאור ההישג בבחירות, לעומת הציפייה במפלגת הבית היהודי לשדרוג. בריאיון למהדורה ראשונה דרשה ח"כ מירי רגב (ליכוד) לשמור את התיקים החברתיים בליכוד, בעוד ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) הדגישה: "ראש הממשלה אמר שהבית היהודי תהיה השותפה הבכירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צריך להפסיק עם הסחטנות", הדגישה ח"כ רגב. "יש פה מפלגה גדולה וברור לחלוטין שהיא צריכה להשאיר לעצמה את התפקידים המרכזיים. לא יכול להיות שלא נצליח לקיים ממשלה בגלל סחטנות של מפלגות כמו הבית היהודי, כחלון, ליברמן". רגב הדגישה כי הציבור מצפה מהליכוד לשמור בידיו לפחות שניים מארבעת התיקים החברתיים - חינוך, רווחה, שיכון ותמ"ת.

שקד מצידה סירבה להתייחס באופן פרטני לחלוקת התיקים, אך הדגישה כי מפלגתה הייתה נאמנה לראש הממשלה. "נפתלי בנט והבית היהודי עמדו לצידו של ראש הממשלה מתחילת התהליך ועד סופו", אמרה. "גם בהחלטה ללכת לבחירות, גם במהלך הבחירות וגם בהמלצה לנשיא. אם ראש הממשלה יהיה הוגן והגון, אפשר להקים ממשלה יציבה".

"הציבור של הבית היהודי נכנס לסוג של פאניקה מכיוון שראש הממשלה עשה מערכת בחירות מאוד אפקטיבית ובשבוע האחרון יצר מצג כאילו הרצוג יכול להיות ראש ממשלה", ניסתה שקד להסביר את הירידה בכוחה של הבית היהודי בבחירות. "ציבור גדול מאוד שלנו הלך להצביע לליכוד על מנת שתקום ממשלת ימין".

מוקדם יותר היום אמרה ח"כ רגב לחדשות 2 Online כי היא מקווה לקבל את תיק השיכון לידיה. "לא יכול להיות שהמפלגות הקטנות והבינוניות מונעות מהמפלגה הגדולה לשלוט", הוסיפה. "כחלון, ליברמן ובנט הם שותפים טבעיים, אבל הם לא יכולים לסנדל את ראש הממשלה. אנחנו הליכוד חייבים להתעקש על תיקי הביטחון, השיכון, הרווחה והחינוך".