"האומה הערבית מביאה דם ודמעות"

ח"כ ינון מגל מהבית היהודי גינה את פיגוע הירי בבנימין וטען כי מדובר בתוצאה של "אומה ערבית שכל מה שהיא מביאה לעולם זה דם ודם ודמעות". לאחר מחאות של גולשים וגם של עמיתים מהכנסת, צנזר מגל את הדברים הפוגעניים. ראש הממשלה: "נגבה מחיר מהטרוריסטים ומשולחיהם, נמצא את המרצחים"

פטירתו של מלאכי רוזנפלד, שנפצע בפיגוע הירי בבנימין ומת אתמול (שלישי) מפצעיו, עוררה כצפוי זעם רב במערכת הפוליטית ובעיקר בימין. בין ההספדים הרבים לצעיר שנרצח בלט סטטוס שפרסם ח"כ ינון מגל מהבית היהודי - סטטוס שעורר זעם ושונה לאחר כשעה בעקבות מחאת הגולשים על התוכן הגזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמה דם על הידיים, כמה רצח, אומה ערבית שכל מה שהיא מביאה לעולם זה דם ודם ודמעות", כתב אתמול בערב מגל. "ולנו קוראים פושעי מלחמה. האנטישמיות חזרה בגדול, מלאכי רוזנפלד נפל".

הסטטוס שעורר זעם וצונזר (צילום מסך)

"מילים מסיתות שכאלה עלולות להפוך לחומר נפץ"

גולשים רבים מחו על האמירה הגזענית לפיה האומה הערבית מביאה רק דם ודמעות, ותוך כשעה העלה מגל סטטוס "מתוקן" ומעט מעודן יותר: "אומה ערבית שמביאה לעולם בעיקר דם ודמעות".

למרות הצנזור העצמי, מחאות הגולשים לא עצרו ורבים מהם דרשו ממגל - עורך אתר וואלה! עד לכניסתו לפוליטיקה - להתנצל על הפגיעה בערביי ישראל.

חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ גינתה את הפיגוע - וגם את הסטטוס של מגל: "שום דבר אינו מצדיק את ההשתלחות חסרת הרסן של ח"כ מגל באומה ערבית שלמה. ינון מגל נוהג בחוסר אחריות". רוזין ציינה כי "מילים מסיתות שכאלה עלולות להפוך לחומר נפץ, עכשיו זה קריטי שנבחרי הציבור יתבטאו בצורה אחראית ושקולה, ולא ילבו את השיח המתלהם כאחרוני הטוקבקיסטים".

נרצח בפיגוע. מלאכי רוזנפלד

נתניהו: "נילחם בטרור ונמצא את המפגעים"

רוזנפלד, שהוריו הסכימו לתרום את קרניותיו למרכז להשתלת איברים, יובא היום למנוחות בבית העלמין בכוכב השחר בשעה 11:00.

פוליטיקאים אחרים ספדו לרוזנפלד וגינו את הרצח בדרכים מעט מתונות יותר: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח הצעיר במהלך טקס הפרידה ממפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ואמר כי רוזנפלד היה "מחונן, יוצא דופן, ששכל קודם לכן את אחיו הטייס".

"ביום כזה אני אומר לאליעזר ושרה, הוריו, שאין כאב גדול מאובדן בנים ובנות. אנחנו נילחם בטרור, אנחנו נמצא את המפגעים, נמצה איתם את הדין, נגבה מחיר מהטרוריסטים ומשולחיהם", הוסיף.

יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, אמר בתגובה לפיגוע כי "מול הטרור תנצח רק יד חזקה ובלתי-מתפשרת ולא עסקאות שונות ומשונות שמנסות לקנות שקט מדומה". לדבריו, "עם הטרור לא מנהלים מו״מ - את הטרור חייבים להביס".

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) טען כי "כדי למנוע את הפיגוע הבא צריכה ממשלת ישראל להורות למערכת הביטחון לתגבר בכוחות את השטח ולנקוט ביד קשה". לפי לפיד, "לא יכולה להמשך 'מדיניות הכלה' ועצימת עיניים מול פיגועים חוזרים ונשנים כלפי אזרחים ישראלים ביהודה ושומרון".