מחשש להפסד: נדחתה ההצבעה על הגז

מבוכה לממשלה: נתניהו לא מצליח לגבש רוב ובניסיון נוסף לעשות זאת הוא החליט לדחות את מועד ההצבעה לשעה מאוחרת – 02:00 לפנות בוקר. עם זאת, לא ברור אם בכלל תתקיים. ליברמן: "תומך במתווה, אך אצביע נגד"

שעות ספורות לפני שמליאת הכנסת הייתה אמורה להתכנס להצביע על העברת הסמכויות משר הכלכלה לממשלה בנושא מתווה הגז, החליט ראש הממשלה לדחות את הדיון בנושא לשעת לילה מאוחרת מחשש שלא יצליח להשיג רוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי שעה צפוי הדיון בכנסת להתחיל רק סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר וההערכה היא כי אם נתניהו יצליח לגייס רוב, הנושא יעלה להצבעה. אם לא יצליח לגייס רוב, ההצבעה לא צפויה להתקיים.

זמן קצר לאחר שיושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע שיצביע בכנסת נגד העברת הסמכויות, זימן ראש הממשלה ללשכתו את שר הכלכלה דרעי ואת שר האוצר כחלון. נתניהו קרא לדרעי לחזור בו מהוויתור על סמכויותיו - המהלך שהכניס את המערכת לסחרור ושיבש את תכניותיו של ראש הממשלה. למרות ההפצרות התקיפות, דרעי סירב לחזור בו.

בשיחה שניהל עם כחלון דרש ממנו נתניהו לתמוך בממשלה בהצבעה בכנסת ולא לפסול את עצמו בשל ניגוד עניינים. עדיין לא ברור לחלוטין מה השיב לו כחלון, אך על פי ההערכות הוא לא מסר לו תשובה חיובית בנושא.

סירבו להשיב בחיוב לנתניהו (פלאש 90 יוסי זמיר, יונתן סננס, חדשות 2)

ליברמן: "תומך במתווה, אך אצביע נגד"

מוקדם יותר כינס ליברמן מסיבת עיתונאים ובה הצהיר כי הוא תומך במתווה הגז אך מתנגד להתנהלות הממשלה בנושא. "הממשלה ברחה מאחריות, לא נהיה הבייביסיטר של הקואליציה", אמר.

"ההצבעה היום היא לא על המתווה אלא על הפרוצדורה", ציין מוקדם יותר ליברמן ומתח ביקורת על התנהלות השרים. "מי שלא רוצה לקחת על הגב שלו את האחריות שלא יצפה שהגב שלי ישמש לו טרמפולינה פוליטית".

קודם לכן דווח כי ראש הממשלה שוקל להכריז על ההצבעה כהצעת אי אמון בניסיון להפעיל לחץ על השרים כחלון, גלנט וחיים כץ. השלושה אינם מתכוונים לתמוך בהצעה, מחשש לניגוד עניינים, וראש הממשלה מקווה שלא יהיו מוכנים להסתכן בהפלת הממשלה.