ח"כ גטאס על המשט: "המצור בלתי חוקי"

מסיפון הספינה "מריאן", שעושה את דרכה לחופי עזה, שיגר ח"כ באסל גטאס מכתב לרה"מ נתניהו שבו קרא להימנע מעצירתה. "מבקש להורות לכוחות הביטחון לאפשר את כניסתה מבלי להשתמש בכוח הפוגע במסע ההומניטרי", כתב

ח"כ גטאס, היום (פייסבוק)

כשהיא במרחק של כ-150 מיילים ימיים מישראל, ממשיכה הספינה "מריאן" להפליג בדרכה לעבר חופי עזה, בניסיון לשבור את הסגר על הרצועה. ח"כ באסל גאטס (הרשימה הערבית המשותפת) שנמצא על הסיפון, שיגר לראש הממשלה בנימין נתניהו מסר מלב ים בו קרא שלא לעצור את הספינה בדרכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כידוע לכם, הכרזתי על כוונתי להשתתף במשט אל עזה מתוך מניע פוליטי מובהק המתנגד למצור התמשך על עזה", כתב גטאס במכתב שהעביר באמצעות נציגיו. "המצור הזה הינו בלתי חוקי ומנוגד למשפט הבינלאומי ההומניטרי בהיותו מטיל עונש קולקטיבי על אזרחי המדינה".

ח"כ גטאס הדגיש כי על המשט פעילים הומניטריים בלבד. "על המריאן כ-20 משתתפים, ביניהם ד"ר מונסיף אל-מרזוקי, נשיא תוניסיה לשעבר. כל הנוסעים הינם פעילי שלום שמטרתם היחידה היא למחות נגד הסגר על עזה וכן להגיש סיוע הומניטרי וציוד רפואי לבית החולים שיפאא".

המשט בדרך לישראל (רויטרס)

בחיל הים עוקבים בדריכות אחר התקדמות הספינה, כמו גם ספינות נוספות, וממתינים להחלטת הדרג המדיני לעצור אותה. בפנייתו לראש הממשלה, אמר גטאס כי הוא "מבקש להורות לכוחות הביטחון לאפשר את כניסתה של 'מריאן' ולהימנע מלהשתמש בכוח כלשהו הפוגע במסע ההומניטרי של הספינה".

ובעוד ה"מריאן" עושה את דרכה לחופי עזה, פרסמו אתמול מארגני "משט החירות" כי הצליחו להוציא שלוש ספינות נוספות מנמלי הים באירופה. המארגנים גם חשפו את שמות הספינות: "ג'וליאנו 2", "רייצ'ל" ו-"ויטוריו". הם העריכו כי אם חיל הים הישראלי לא יעצור אותן בדרכן, יגיעו הספינות ליעדן בעזה עד ליום רביעי.