האופוזיציה דורשת: לדון במתווה הגז במליאת הכנסת

במכתב ששלח ליושב ראש הכנסת דרש יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג כי נושא משק הגז יובא לדיון במליאת הכנסת. "ההכרעה ההיסטורית בנוגע למשק הגז לא יכולה להתקבל בהסתר", כתב הרצוג בשם כל סיעות האופוזיציה. קודם לכן אישר הקבינט המדיני-ביטחוני פה אחד את מתווה הפשרה שהושג בסוגיית הסדרת שוק הגז

האופוזיציה דורשת: דיון הגז בכנסת (Isaac Harari / Flash 90)

יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג שלח הערב (חמישי) מכתב ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין ובו הוא מבקש ממנו לסייע להבאת הדיון בנושא משק הגז למליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההכרעה ההיסטורית בנוגע למשק הגז לא יכולה להתקבל בהסתר, בחדר הקבינט הביטחוני, בלי שקיפות ובלי דיון ציבורי ופרלמנטרי ראוי", כתב הרצוג במכתב שנשלח בשם כל סיעות האופוזיציה.

"כמו בסוגיות אחרות מסוג זה, אשר יש בהן השפעה לדורות, יש להביא נושא זה גם לדיון בכנסת", הוסיף הרצוג. "נבקשך להטיל את מלוא כובד משקלך בנושא, על מנת לשמור על כבוד הכנסת ומעמדה בדיון חשוב זה".

קידוח תמר (פלאש 90 משה שי)

קודם לכן אישר הקבינט המדיני-ביטחוני פה אחד את מתווה הפשרה שהושג בסוגיית הסדרת שוק הגז. שרי הקבינט טענו כי "בעת הנוכחית יש חשיבות מכרעת לקידום מהיר של פיתוח והרחבת שדות הגז הטבעי שהתגלו מול חופי ישראל משיקולי ביטחון המדינה ויחסי החוץ של מדינת ישראל".

משמעות אישור המתווה בידי הקבינט היא הגדרתה של סוגיית הגז כביטחונית, דבר שיאפשר לשרים לעקוף את הממונה על ההגבלים עסקיים.