בדרך לעזה: ח"כ גטאס הצטרף למשט התמיכה בפלסטינים

לאחר שהצהיר כי יעלה על משט שמארגנים פעילים פרו-פלסטינים בדרך לרצועת עזה וחולל סערה - ח"כ באסל גטאס הגיע ליוון ויעלה על סיפונה של "מריאן" שמטרתה להגיע לחופי עזה ולשבור את המצור על הרצועה. בצה"ל הודיעו כי יפעלו לעצור את המשט מלהגיע לעזה

5 שנים אחרי משט המרמרה, חבר כנסת שוב על ספינה שמפליגה לרצועת עזה: לאחר שהצהיר שישתתף במשט של פעילים פרו-פלסטינים וחולל סערה פוליטית וציבורית, ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) הגיע לחופי יוון - שם הוא צפוי לעלות על סיפונה של "מריאן", שיצאה בתחילה משוודיה - ועושה דרכה לעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות אלה עוסקים גטאס ויתר הפעילים של הספינה בהכנות אחרונות למה שהם מכנים "משט החירות השלישי" לקראת היציאה מזרחה, לעבר חופי הרצועה. בינתיים, הספיק ח"כ גטאס להצטלם לאחר הגעתו ליוון, כשהוא לובש חולצה המזוהה עם פעילי משט החירות, כשעליה מתנוסס גם דגל פלסטין.

שלשום עגנה הספינה בחופי פלרמו שבסיציליה, שם התקבלה במפגן ראווה של עשרות פעילים מקומיים שהניפו דגלי פלסטין וקראו לשחרר את עזה. בצה"ל הודיעו שבכוונתם למנוע מהפעילים להגיע לחופי עזה - וכי יעצרו את הספינה בדרכה לרצועה.

הספינה "מריאן". תגיע לעזה? (אתר משט החירות)

גטאס הוא אינו הח"כ הראשון שמשתתף במשט אירופי לעזה. במאי 2010 לקחה חלק חנין זועבי באקט דומה שאורגן על ידי ארגון IHH ושטה על הספינה "מאווי מרמרה". האירוע הסתיים בעימות בין פעילים פרו-פלסטיניים ללוחמי שייטת 13.