לוסי אהריש: "ראש הממשלה מכשיר את הרצח הבא". צפו

מגישת הטלוויזה תוקפת את האמירה השנויה במחלוקת של נתניהו ביום הבחירות, שהזהיר כי "הערבים נוהרים אל הקלפי". "בפעם הבאה שיהיה רצח זה כאילו ניתנה לו חותמת כשרות מראש הממשלה שזה בסדר לשנוא ערבים", היא אמרה בדמעות בריאיון ל"פגוש את העיתונות"

מילים רבות נאמרו סביב הודעתו של נתניהו בה הזהיר מפני הערבים הנוהרים אל הקלפיות ביום הבחירות השבוע, חלק גינו אותה בתוקף וחלק אחר כלל לא הבין על מה המהומה. קמפיין ההפחדה של נתניהו הצליח ככל הנראה לשנות את דעתם של אזרחים רבים שהצביעו מחל למרות הכל, אך האם מותר לומר כל דבר במסגרתו של קמפיין בחירות?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאית הערבייה-ישראלית לוסי אהריש הזדעזעה מהמילים הקשות, אך יותר מכך הזדעזעה שמילים אלה יוצאות מפיו של ראש הממשלה. "אני יכולה להבין כל חבר כנסת או כל ראש מפלגה אחרת שאומר את הדברים האלה כי זה בא מתוך קמפיין", הסבירה. "אבל מדובר בראש ממשלה שכנראה שכח לפני כמה חודשים נרצחו פה שלושה ילדים על עצם היותם יהודים, וילד שנרצח על היותו ערבי".

לטענתה אנשים קיצוניים במדינה יכולים לפרש את האמירה הזאת בצורה בה הערבים הם האויב והדבר הוא בגדר חותמת כשרות מראש הממשלה לשנוא ערבים. "הוא מכשיר את הרצח הבא", הבהירה.

אהריש הנסערת המשיכה והוסיפה בדמעות כי ניסיונו של נתניהו לתקן את עצמו בנאום הניצחון כשאמר שהוא ראש הממשלה של כולם, לא הועיל כלל. "אני לא מחזיקה בתעודת זהות? ההורים שלי לא חיו כאן? על מה מדבר ראש ממשלת ישראל - אני אזרחית בדיוק כמו כולם".