אלי ישי: "חייב מיליוני שקלים, אחזיר הכל"

לראשונה מאז הכישלון בבחירות, אלי ישי מדבר: בריאיון לחדשות 2 הוא מספר על החובות הכבדים שאליהם נקלע, על החיים מחוץ לכנסת וגם על הטעויות שעשה בדרך. על אריה דרעי: "הייתי עדין מדי, הייתי צריך לספר את הדברים האמיתיים". ש"ס: "השמצות וכזבים נטולי כל בסיס"

מאז הכישלון הצורב בבחירות אלי ישי לא דיבר. שלושה חודשים שהוא בביתו, אוסף את השברים ומנסה להבין כיצד סיים את הקרב הפוליטי הגדול של חייו כשהוא מחוץ לכנסת, עם מעט תומכים, תחושת החמצה ובעיקר - עם חובות עתק. "אני מתעסק רוב היום בהסדרי החובות של הפעילים, אני פה, לא ברחתי", הוא אומר בריאיון מיוחד לחדשות 2. "אני מתכוון לשלם ולהגיע להסדר עם הנושים והפעילים". על ראש המפלגה שאותה עזב אמר: "ברור שנתניהו היה ישן יותר טוב בלילה אם אני הייתי בקואליציה מאשר אריה דרעי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישי, שמעריך את הכספים המדוברים במיליוני שקלים, מבקש כעת את עזרת תומכיו במחיקת החובות. "השקנו אתר של טלמרקטינג ואני מבקש מהצופים לתרום, אני נמצא פה על מנת לשלם", הוא טוען. "העיסוק בחובות של יחד יש בו חוסר תום לב. קדימה לא שלמה מהקדנציה הקודמת. ש"ס, הבית היהודי, הליכוד - שילמו את החובות? עדיין לא".

הח"כ לשעבר לא נוקב בסכום מדויק, אבל מפלגתו סיימה את הבחירות עם מינוס של 12 מיליון שקלים, בין שניים לשלושה מהם בערבויות אישיות שלו. כשמבקשים לסכם את מערכת הבחירות ואיך הוא מוצא את עצמו בבור הכלכלי הזה, לישי יש תאוריה ברורה איפה זה נכשל: "אין ספק שהייתי מידי עדין. אני לא אשחית את המידות יש לי סולם ערכים ואני אשאר מוסרי, אבל עדין מידי הייתי ובפעם הבאה זה לא יהיה ככה".

"היו הרבה השמצות, שקרים ועלילות שלא התייחסתי להם, שהעדפתי לא להיכנס למגרש הזה והציבור התבלבל מכך", הוא אומר ורומז בדבריו למערכת היחסים המתוחה עם מפלגתו הקודמת ש"ס, והעומד בראשה אריה דרעי. "אני חושב שהוא עשה דברים חמורים וקשים. הייתי צריך להגיד את הדברים האמיתיים".

הח"כ לשעבר מותח ביקורת חריפה על התנהלות המפלגה שאותה נאלץ לעזוב. "אני לא אוהב להיות בקטע של הרכילויות הנמוכות הללו, אבל חברים ח"כים אומרים לי שהוא (דרעי) מתנהג כמו דיקטטור וזה צפוי" הוא אומר. "לא חשבתי שיהיה אחרת. התחושה של החברים מאוד קשה. אסור להם לדבר. הם הולכים על קצות האצבעות ליד לשכתו, זה לא מתאים לי".

ישי חוזר שוב ושוב על כך שמבחינתו זכה לאמון הציבור, אותם יותר מ-120 אלף קולות שבסופו של דבר אבדו לגוש הימין. "יש תחושת אכזבה, זה קשה לכולם אבל צריך להמשיך הלאה", הוא אומר ומשחזר את הסיבות לכישלון. "לי היה ברור שעוברים. שלושה ימים לפני אמרתם 5 מנדטים. היה פספוס גדול, אז קשה, אנחנו בני אדם בשר ודם, אבל עם כל הקושי אנשים מאמינים שהכל לטובה".

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה: "אלי ישי גרם לבזבוז ארבעה מנדטים לקואליציית הימין והוריד לטמיון עשרות אלפי קולות בשל גחמות אישיות ואינטרסים אישיים. כעת, באמצעות השמצות וכזבים נטולי כל בסיס, מנסה ישי לעורר רחמים כדי לקבל תרומות לכיסוי חובותיו".