בתי הספר יחזרו למערת המכפלה?

פרסום ראשון: שר התיירות יריב לוין פנה לשר החינוך נפתלי בנט בהצעה לחייב את בתי הספר לסייר עם תלמידיהם במערת המכפלה. הצעתו של לוין כללה בסה"כ 10 אתרי תיירות חובה לתלמידים, בהם הכותל, מצדה והכנסת. שר החינוך לשעבר גדעון סער עודד בתי ספר לסייר במערת המכפלה, אך השר הבא אחריו, ח"כ שי פירון, ביטל את היוזמה

מערת המכפלה, ארכיון (פלאש 90)

האם תלמידי ישראל יסיירו בקרוב במערת המכפלה? לחדשות 2 נודע כי שר התיירות יריב לוין פנה אתמול (שלישי) לשר החינוך נפתלי בנט בהצעה להכריז על רשימה של עשרת אתרי תיירות חובה לתלמיד הישראלי - ובהם מערת המכפלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האתרים האחרים שנבחרו על ידי שר התיירות הם:

הכותל המערבי ומנהרות הכותל

עיר דוד

מצדה

מבצר נמרוד

אולמות האבירים בעכו

מוזיאון יד ושם

משכן הכנסת

בית המשפט העליון

היכל העצמאות (אולם הכרזת המדינה)

"כמי שרואה חשיבות עליונה בהכרת המורשת הלאומית והשורשים ההיסטוריים של עם ישראל בארץ ישראל, מצאתי לנכון להביא לעיונך ולהתייחסותך את הצעתי", כתב לוין לבנט במכתב רשמי. "לטעמי נכון כי נפעל בשיתוף על מנת להביא ליישומה בפועל".

"נכון כי נפעל בשיתוף". לוין, ארכיון (פייסבוק)

"אין צורך להכביר מילים על הצורך בהעמקת הקשר ביו בני הנוער לבין האתרים המרכזיים אשר משקפים את ההיסטוריה והמורשת שלנו", הסביר לוין. "אין עתיד לעם אשר בניו ובנותיו אינם מכירים את מורשתו, ואין כמו מראה עיניים ותחושת אדמת הארץ תחת הרגליים בכדי להעמיק את זיקת התלמידים לארץ, לאתריה ולנופיה".

בתקופה בה כיהן גדעון סער כשר החינוך, עודד משרדו את בתי הספר לבקר במערת המכפלה, אבל השר הבא אחריו, ח"כ שי פירון, החליט לבטל את התמיכה בסיורים הללו. כעת מונחת ההצעה מחדש - הפעם על שולחנו של השר בנט.