הרצוג לא מוותר: "עוד אהיה ראש ממשלה"

בריאיון טלוויזיוני ראשון שישודר במהדורת סוף השבוע, אומר יו"ר המחנה הציוני כי הוא גאה בהישג של מפלגתו בבחירות - למרות ההפסד. הוא מבהיר כי אין בכוונתו להרים ידיים ושימשיך בכל הכח, עד שיחליף את נתניהו בשלטון

גם ביום שבו מתפרסמות תוצאות האמת, יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג מסרב לראות בהן כישלון, להפך, מבחינתו 24 המנדטים שהשיגה מפלגתו היא הצלחה גדולה. בריאיון טלוויזיוני ראשון לדנה ויס בחדשות סוף השבוע הוא מתחייב להמשיך בדרך, שלדבריו תוביל אותו לבסוף לעמדה הפוליטית הבכירה בישראל. הריאיון המלא ישודר בחדשות סוף השבוע במוצאי שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות הסקרים המחמיאים והמפלה הכואבת שהגיעה אחריהם, הרצוג מתעקש שלא הפסיד אלא הצליח להביא הישג משמעותי עבור מפלגתו. הוא טוען כי אלמלא "קמפיין הגוועלד" של נתניהו בימים האחרונים, ייתכן שהתוצאה הייתה אחרת. "לא היה שום רגע של שבירה", הוא אומר.

בתשובה לשאלה האם יהיה עוד ראש ממשלה בעתיד אמר הרצוג: "אני מקווה שכן". לדברי יו"ר המחנה הציוני אין בכוונתו להרים ידיים בדרך שבה החל. "אני לא מוותר, אין לי מחשבה שנייה, זה לא הולך ככה. בפוליטיקה אתה מנסה, מתמודד, מאתגר ושב".

"לא עשיתי שום דבר רע, לא כשלתי. הבאתי את המפלגה שלי לתוצאה שלא הייתה כמוה משנת 1992, אז אולי צריך לתת גם קרדיט. אני אומר לך שכל אדם אחר שהיה במצבי, ספק בעיני אם היה מגיע לתוצאה הזו", אמר הרצוג והוסיף: "אני ממשיך בכל הכוח, אני אוביל את המחנה הזה ואני אעשה הכל כדי להחליף את נתניהו בפעם הבאה".

לבני והרצוג, ארכיון (פלאש 90)

לבני: "נתניהו ראה בי איום שצריך לנטרל"

גם שותפתו לדרך, ח"כ ציפי לבני מדגישה את ההישג הגדול של מפלגתה, לאחר שהצליחה לזנק במספר המנדטים ביחס לבחירות הקודמות. בריאיון לחדשות 2 היא טוענת כי ראש הממשלה ראה בה איום ולכן החליט לתקוף אותה באופן פרטני.

"הגענו להישג משמעותי, אבל נתניהו ניצח בבחירות", אמרה לבני. "היומיים האחרונים של מערכת הבחירות היו ימים בהם הוא חיבר את כל הפחדים של הציבור הישראלי - אירן, ערבים, ממשלות זרות, - זה מה שגרם לפער בינינו".

לבני דוחה את הטענה כי הייתה נקודת התורפה של המחנה הציוני, ומציגה לראייה את ההתקפות האישיות של רה"מ נגדה. "נתניהו אומר שאני נטל? עד שהגעתי לעבודה היו 13 מנדטים והכיוון היה כלפי מטה. החיבור עם העבודה הוסיף עוד 10 מנדטים. להגדיר את זה כנטל זה חוטא למציאות".