שרת התרבות רגב: "לא נממן מוסדות ששותפים לחרמות"

בריאיון לפגוש את העיתונות הציגה שרת התרבות את הגבולות שבכוונתה להציב לאמנים ישראלים. "מי שישחיר את פניה של מדינת ישראל לא יקבל מימון", הבהירה. על פרשת אורן חזן אמרה: "הוא טוען שמדובר בשקר"

השרה מירי רגב נתקלה בהתנגדות וספגה לא מעט ביקורת מאז קיבלה לידיה את תיק התרבות והספורט. הערב (שבת) היא התייצבה לריאיון מיוחד בתכנית פגוש את העיתונות שבו ניסתה לענות למבקריה. "היה שבוע קשה", אמרה רגב בפתח הריאיון לערד ניר. "זה לא פשוט להגיע לעולם שחושש מהאמירות שלי, שלא מכיר אותי. אבל הם עוד יכירו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רגב ניסתה להפיג את החששות שעלו בשבועות שחלפו בקרב אנשי תרבות רבים. "אני שרת התרבות של כולם - של יהודים וערבים, של חילונים ודתיים, של שמאל וימין. אני לא רוצה שיחשבו כמוני, אחרת זה יהיה משעמם. אני רוצה שיכבדו גבולות שאנחנו נקבע אותם", הדגישה השרה.

רגב שרטטה את אותם גבולות שבכוונתה להציב: "אנחנו יכולים לממן חלק מהסרטים, אין לנו תקציב בלתי נדלה. אני רוצה להעלות את תקציב התרבות, אבל צריכים להיות כללים מאוד ברורים - מי שישחיר את פניה של מדינת ישראל ומי שיעשה דה-לגיטימציה למדינת ישראל, אני לא אהיה שם. הוא יכול לעשות סרט גם בלעדי".

"אני אישית אם אצטרך לממן מוסד כזה או אחר, אממן מוסדות שלא שותפים לחרמות כנגד מדינת ישראל, לא מחרימים אזרחים במדינת ישראל ולא שותפים לחרם בינלאומי נגדנו. זה נראה לי ברור, נכון והגיוני".

השרה רגב התייחסה גם לתחקיר חדשות 2, שחשף את מעלליו של חבר הכנסת אורן חזן בתקופה שבה עמד בראש קזינו בבורגס. "שאלתי את אורן חזן והוא אמר לי שמדובר בשקר, אני מאמינה לו", אמרה רגב. לדבריה, מדובר בפרשה "לא נעימה וקשה", אך היא הדגישה כי מגיעה לו הזכות להוכיח את טענותיו.

השרה רגב, ארכיון (פלאש 90)

שלמה וישינסקי: "מאחל לה הצלחה"

"אנחנו מאחלים לה הצלחה ומחזיקים לה אצבעות", אמר קודם לכן השחקן שלמה וישינסקי בריאיון לחדשות 2. "לצערי אני הפסדתי (בבחירות), אבל ההצלחה שלה תהיה ההצלחה שלי. אני מקווה שהיא תהיה בולדוזר ושתצליח להוציא תקציבים גדולים יותר לתרבות. לא תהיה כאן צנזורה".

מנגד אמר הסופר יונתן יבין: "המינוי שלה הוא ביריוני ומזלזל, לקחת מישהי שחייבים לתת לה תיק ו'לזרוק עליה' את התרבות. התרבות היא הרוח שמנשפת במפרשי האנושות, לא הפוליטיקה. כעם הספר, עלינו לשמור על התרבות. זהו מינוי לא הולם".