צולל למים העמוקים: השר להגנת הסביבה מנקה את הים

כחודש בלבד אחרי שנכנס לתפקידו, פשט השר להגנת הסביבה אבי גבאי את החליפה, והחליף אותה בחליפת צלילה. השר חבר לאזרחים רבים שהגיעו לגן הלאומי קיסריה למבצע ניקוי מי הים מפסולת הפלסטיק - וצלל יחד עמם במי הים התיכון. "השמירה על הסביבה היא גם במקומות שלא רואים", אמר גבאי

השר להגנת הסביבה בחליפת צלילה (לירן אוזן)

חליפת צלילה במקום חליפה: כחודש בלבד לאחר שנכנס לתפקידו, השר החדש להגנת הסביבה אבי גבאי, לא מסתפק רק בחפיפה במשרד. השר הטרי יצא לשטח - וצלל במימי הים התיכון כחלק ממבצע ניקוי פסולת ממי הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר גבאי צלל במי הים בגן הלאומי קיסריה במסגרת אירועי "שבוע אדם וים", סדרת אירועים ופעילויות המתקיימים בכל שנה ביוזמת המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים במטרה לייצר מודעות לשמירה על הים והחופים בישראל. השנה, האירועים צוינו בסימן זיהום פלסטיק בים.

באירוע הצלילה לניקוי הים שנערך אתמול, צלל השר במימי הים יחד עם אזרחים רבים שהגיעו לסייע בפינוי הפסולת מקרקעית הים. באירוע שהתקיים שהתקיימה בשיתוף ההתאחדות הישראלית לצלילה, נמשו עשרות קילוגרמים של פסולת ימית בהם כיסאות, בקבוקי פלסטיק, שקיות ועוד.

פסולת הפלסטיק - בין האיומים הגדולים ביותר על הים

"השמירה על הסביבה היא לא רק על פני הקרקע אלא גם באתרים שנסתרים מהעין ופוגעים באיכות החיים שלנו - גם אם אנחנו לא רואים אותם מדי יום כמו קרקעית הים", אמר השר גבאי לאחר הצלילה.

נלחמים בפסולת הפלסטיק המזהמת (לירן אוזן)


"לאיכות וניקיון הים יש השפעה על בריאותינו ועל איכות המזון אותו אנו צורכים", הוסיף מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין. "כמחצית מהחמצן המיוצר על פני כדור הארץ - מקורו בים, והסכנות האורבות לסביבה הימית מכיוונים רבים כל כך מאיימות גם על המין האנושי".

פסולת הפלסטיק הפכה לאחד האיומים הסביבתיים החמורים על הים, גורמת נזקים של יותר מ-13 מיליארד דולרים ומפיצה חיידקים הגורמים למחלות ומוות במערכות אקולוגיות. פלסטיק הוא כיום השכיח ביותר מבין כל סוגי הפסולת בים ומהווה כ- 80% ממנה. בעלי חיים עלולים להיחנק מפריטי פלסטיק שבתוכם נלכדו, או מכאלה שאכלו.