חיזוק משמאל: ח"כ שמולי תומך בהחלטת שר החינוך בנט לפסול הצגה על מחבל

שר החינוך ספג ביקורת מאנשי שמאל לאחר שעקף את ועדת סל התרבות ופסל את ההצגה "הזמן המקביל" שנכתבה על ידי אסיר ביטחוני שהיה מעורב בחטיפה, עינוי ורצח של חייל צה"ל. עכשיו הוא דווקא זוכה לתמיכה מצד חבר סיעת המחנה הציוני, ח"כ איציק שמולי. "מדינה רשאית שלא לירות לעצמה בראש", אמר

תמיכה בבנט - משמאל: ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) הביע היום (רביעי) את תמיכתו בהחלטה של שר החינוך נפתלי בנט להסיר מסל תרבות של מערכת החינוך את ההצגה "הזמן המקביל" שנכתבה על ידי אסיר ביטחוני המרצה עונש מאסר על מעורבותו בחטיפה, עינוי ורצח של חייל צה"ל בשנות ה-80.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצטער מראש על שבירת הפרדיגמה של ימין ושמאל, אבל ההחלטה של נפתלי בנט על הפסקת המימון להצגה שנכתבה בהשראתו של רוצח החייל משה תמם נכונה ומוצדקת", אמר שמולי.

"חופש הביטוי לא יכול להוות עיר מקלט לאיבוד עשתונות וטרלול מוחלט, ומדינה רשאית שלא לירות לעצמה בראש", הסביר שמולי את עמדתו. "מי שכל כך רוצה ללכת ביוזמתו יוכל לעשות זאת בערב, וללא סבסוד המדינה".

"התרבות הישראלית בסכנה"

"התרבות הישראלית בסכנה". גלאון
דבריו של שמולי מגיעים על רקע הביקורת שנשמעה בשמאל נגד החלטתו של בנט מאתמול לשלוח את תלמידי בתי הספר לצפות בהצגה במסגרת הלימודים. את ההחלטה הזו קיבל השר בניגוד להמלצת ועדת סל תרבות הקובעת את רפרטואר ההצגות והמופעים שיועלו בפני תלמידי בתי הספר ברחבי הארץ.

"התרבות הישראלית בסכנה", כתבה אמש יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, בעמוד הפייסבוק שלה. "נפתלי בנט פוסל את ההצגה למרות שאושרה על ידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך שהעידו כי לא מצאו בה שום דבר פוגעני או מסית".

"משהו השתבש בתפיסת עולמם של אחיי בשמאל", אמר בתגובה ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי. "אני קורא להם לבדוק מחדש את כלל סולם הערכים. רצח זה חושך ורע. העמדות אותן מבטאים השרים בנט ורגב הן שמביאות ליותר חיים לישראל ואור לעולם".