מקורבי אדלשטיין: "חזן איים עליו"

על פי גורמים בסביבת יו"ר הכנסת אדלשטיין, חזן זעם על ההחלטה להשעות אותו מתפקידו כסגנו בעקבות התחקיר בחדשות 2. "מעכשיו אתחיל לחפש סיפורים עליו ולא אהסס לעשות בהם שימוש", אמר הח"כ הצעיר לטענתם

ההשעייה וקרב הגרסאות: לאחר שיו"ר הכנסת אדלשטיין השעה את ח"כ אורן חזן מניהול המליאה בעקבות תחקיר חדשות 2, גורמים בסביבתו של אדלשטיין טוענים שחזן איים על יו"ר הכנסת בחשיפת סודות מביכים אודותיו כנקמה. "חזן התקשר לאדלשטיין ואמר לעוזרו: 'מעכשיו אתחיל לחפש סיפורים על יו"ר הכנסת ולא אהסס לעשות בהם שימוש'", טענו הגורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום בצהריים זימן אדלשטיין את חזן והבהיר לו: השעה את עצמך או שאשעה אותך. חזן הסביר לו כי הוא ייעדר מניהול הישיבה היום בשל פגישה עם עורכי דינו, אך אדלשטיין לא הסתפק בכך ושיגר מכתב למזכירות הכנסת בו הוא מורה שלא לשבץ את חזן.

"הכנסת וכבודה בראש מעיניי, וכמוסד היא חשובה יותר ממני או מכל ח"כ אחר, בכל הכבוד הראוי. לכן הודעתי הבוקר לחה"כ אורן חזן כי לעת עתה לא אוכל לאפשר לו לנהל את ישיבות מליאת הכנסת כסגן יו"ר הכנסת, לאור הפרסומים לגביו בתחקיר חדשות 2. כולי תקווה שהוא ינקה עצמו מכל חשד, ואשמח להתנצל בפניו; אולם באווירה הציבורית הנוכחית, מבחינה אתית - גם אם איננה פלילית- אינני רואה אפשרות להפקיד בידיו את ניהול המליאה", אמר יו"ר הכנסת בתום הפגישה.

מנגד, גרסתו של חזן לאירועים שונה: "שוחחתי עם יו"ר הכנסת והודעתי לו שאני יוצא היום מוקדם יותר מהכנסת לפגישה עם עורכי דיני לטובת הגשת תביעה נגד ערוץ 2, ולכן לא אנהל את הישיבה (ישיבת המליאה של הכנסת)", צייץ חזן בעמוד הטוויטר שלו מיד עם תום הפגישה.

מחאה באופוזיציה: "לא לקיזוז, שהליכוד יאכל את דייסת הבזיון"

במקביל להשעיית חזן מניהול המליאה, נתניהו שוחח עם אדלשטיין והעביר מסרים להרצוג על מנת שיסכים לקיזוז מול חזן כדי שלא להפיל את הממשלה בצל הפרשה המביכה. המחנה הציוני הסכים לקיזוז אם יידרש לכך.

"במידה ויידרשו צעדים בנוגע לפרשיית חזן תאשר האופוזיציה קיזוז לח"כ אורן חזן. זאת על מנת לאפשר ליו"ר הכנסת למצות את הטיפול בסוגייה ללא חשש מהצבעתו של חזן נגד הקואליציה ולשמור על כבודה של הכנסת", הודיע הרצוג. ח"כ שלי יחימוביץ', מס' 3 במחנה הציוני, זעמה על ההחלטה: "זו טעות להעניק קיזוז לח"כ אורן חזן. זה יציר כפיו של הליכוד, ולכן נתניהו והליכוד צריכים להישאר עם הבזיון והחרפה".

"אין כל צורך שהאופוזיציה תנקה עבורם את השטח. זה בדיוק מסוג הפעמים שבהן אל לאופוזיציה להושיט יד לקואליציה ולהציל אותה מהדייסה שבישלה. לא מדובר בבטחון ישראל, לא בסוגיה מדינית חשובה ולא בחקיקה חברתית לטובת הציבור. חבל", הוסיפה.

חזן בגילוי לב: "אני שבור מבפנים"

בשעות הצהריים השתתף חזן במספר אירועים במסגרת יום העיוור המצוין בכנסת. באחד האירועים - "דיבייט בחשיכה" - שוחח חזן עם חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) כששניהם חובשים כיסוי עיניים. "הופכים אותי לאויב הציבור מספר 1, אני שבור מבפנים", אמר לה חזן. "לא בשבילי, בשביל החברים שלי, בשביל המצביעים".

"תארי לך שמישהו היה בא ומאשים אותך שעשית סמים בלי עדויות ובלי הוכחות", הוסיף חזן. "אני את הערכים שלי אמשיך להנחיל". חזן נעדר היום גם מישיבה של ועדת הכנסת בה אושרה פה אחד הקמת הוועדה למאבק בנגע הסמים. בנוסף לחזן נעדרו מהישיבה גם חברי הכנסת פירון (יש עתיד), טיבי (הרשימה המשותפת) והנגבי (הליכוד).

התנועה לאיכות השלטון קראה להשעיית חזן מכל תפקידיו

במקביל, פנתה היום התנועה לאיכות השלטון לראש הממשלה נתניהו בקריאה להשעות את ח"כ חזן מתפקידיו בכנסת עד לבירור הטענות נגדו. "ככל שיש אמת בדברים שפורסמו, הרי שהמשך כהונתו של חזן כח"כ יוביל לפגיעה עמוקה וקשה בכבוד הכנסת ובאמון שרוכש הציבור לנבחריו", אמרו בתנועה.

מוקדם יותר הבוקר המשיך חזן להכחיש את הנאמר בתחקיר חדשות 2 ואמר בריאיון לניב רסקין בגל"צ: "לא היו סמים ולא סרסרות וכל הפנטזיות האלו, עדיף שיישארו אצלם. אנחנו לא תמימים, בורגס זו עיירת נופש, נשים מסתובבות ברחובות ובקזינו, אבל כל קשר בינן לביני לא היה".

חזן אמר כי תמוהה בעיניו העובדה שהתחקיר יצא ערב לפני שהוא אמור לעלות לראשונה על הדוכן כסגן יושב ראש הכנסת. "אני אמשיך לשרת כסגן יושב ראש הכנסת", טען חזן, "אני כאן כדי להישאר, אמשיך לעשות הכל למען הציבור. אני אוביל את ההתנגדות להפוך את הסמים לחוקיים בארץ".

אלא שגם בליכוד שומרים על שתיקה ולא מתייצבים לצידו של חזן. אף אחד מ-29 חברי סיעת הליכוד לא מסכים להתראיין ולהגן על חבר הסיעה ה-30, סגן יו"ר הכנסת. "אנחנו נמצאים בתחרות", הסביר חזן את שתיקת חבריו לסיעה. "הח"כים האחרים גם מבינים את זה. יש כאלו שזה נוח להם. אני מקבל מאתמול אלפי הודעות SMS, הודעות תמיכה מפה ועד להודעה חדשה".