חזן הושעה מניהול ישיבות: "אני שבור מבפנים"

יושב ראש הכנסת אדלשטיין הבהיר לסגנו כי לא ינהל את ישיבות מליאת הכנסת עד להודעה חדשה בעקבות תחקיר חדשות 2. בפגישה בעיניים מכוסות לציון יום העיוור במשכן אמר: "אני את הערכים שלי אמשיך להנחיל"

התחקיר אודות אורן חזן של חדשות 2 הגיע לשולחנו של יו"ר הכנסת: ח"כ יולי אדלשטיין זימן את סגנו, ח"כ אורן חזן, לשיחה בעקבות התחקיר ששודר אמש (שני). בשיחה בין השניים הבהיר יו"ר הכנסת לח"כ חזן כי לאור הדברים שלכאורה מיוחסים לו ונוכח האווירה הציבורית שנוצרה, הוא לא ישבצו בניהול ישיבות מליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הכנסת הודיע למזכירות הכנסת שלא לשבץ את ח"כ חזן לניהול ישיבות המליאה עד להודעה חדשה. אדלשטיין הביע באזני ח"כ חזן תקווה כי ינקה את שמו מכל חשד שמיוחס לו. "שוחחתי עם יו"ר הכנסת והודעתי לו שאני יוצא היום מוקדם יותר מהכנסת לפגישה עם עורכי דיני לטובת הגשת תביעה נגד ערוץ 2, ולכן לא אנהל את הישיבה (ישיבת המליאה של הכנסת)", צייץ חזן בעמוד הטוויטר שלו מיד עם תום הפגישה.

ח"כ חזן זומן לשיחה עם יו"ר הכנסת (פלאש 90 - מרים אלסטר)

בשעות הצהריים השתתף חזן במספר אירועים במסגרת יום העיוור המצוין בכנסת. באחד האירועים - "דיבייט בחשיכה" - שוחח חזן עם חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) כששניהם חובשים כיסוי עיניים. "הופכים אותי לאויב הציבור מספר 1, אני שבור מבפנים", אמר לה חזן. "לא בשבילי, בשביל החברים שלי, בשביל המצביעים".

חזן ולביא ב"דיבייט בחשכה" (חדשות 2)

"תארי לך שמישהו היה בא ומאשים אותך שעשית סמים בלי עדויות ובלי הוכחות", הוסיף חזן. "אני את הערכים שלי אמשיך להנחיל". חזן נעדר היום גם מישיבה של ועדת הכנסת בה אושרה פה אחד הקמת הוועדה למאבק בנגע הסמים. בנוסף לחזן נעדרו מהישיבה גם חברי הכנסת פירון (יש עתיד), טיבי (הרשימה המשותפת) והנגבי (הליכוד).

במקביל, פנתה היום התנועה לאיכות השלטון לראש הממשלה נתניהו בקריאה להשעות את ח"כ חזן מתפקידיו בכנסת עד לבירור הטענות נגדו. "ככל שיש אמת בדברים שפורסמו, הרי שהמשך כהונתו של חזן כח"כ יוביל לפגיעה עמוקה וקשה בכבוד הכנסת ובאמון שרוכש הציבור לנבחריו", אמרו בתנועה.

חזן: "אמשיך לשרת כסגן יו"ר הכנסת"

מוקדם יותר הבוקר המשיך חזן להכחיש את הנאמר בתחקיר חדשות 2 ואמר בריאיון לניב רסקין בגל"צ: "לא היו סמים ולא סרסרות וכל הפנטזיות האלו, עדיף שיישארו אצלם. אנחנו לא תמימים, בורגס זו עיירת נופש, נשים מסתובבות ברחובות ובקזינו, אבל כל קשר בינן לביני לא היה".

חזן אמר כי תמוהה בעיניו העובדה שהתחקיר יצא ערב לפני שהוא אמור לעלות לראשונה על הדוכן כסגן יושב ראש הכנסת. "אני אמשיך לשרת כסגן יושב ראש הכנסת", טען חזן, "אני כאן כדי להישאר, אמשיך לעשות הכל למען הציבור. אני אוביל את ההתנגדות להפוך את הסמים לחוקיים בארץ".

אלא שגם בליכוד שומרים על שתיקה ולא מתייצבים לצידו של חזן. אף אחד מ-29 חברי סיעת הליכוד לא מסכים להתראיין ולהגן על חבר הסיעה ה-30, סגן יו"ר הכנסת.

"אנחנו נמצאים בתחרות", הסביר חזן את שתיקת חבריו לסיעה. "הח"כים האחרים גם מבינים את זה. יש כאלו שזה נוח להם. אני מקבל מאתמול אלפי הודעות SMS, הודעות תמיכה מפה ועד להודעה חדשה".