חבר הכנסת לשעבר דוד רותם הלך לעולמו

בגיל 66 נפטר חבר הכנסת לשעבר דוד רותם, שכיהן מטעם מפלגת ישראל ביתנו. רק לפני חצי שנה הודיע על פרישה מהחיים הציבוריים. הוא הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. ח"כ ליברמן: "נלחם על הארץ ועל דעותיו"

ח"כ לשעבר רותם, ארכיון (פלאש 90)

חבר הכנסת לשעבר דוד רותם הלך היום (שני) לעולמו והוא בן 66. רותם, תושב אפרת, כיהן בכנסת האחרונה מטעם מפלגת ישראל ביתנו ושימש כיו"ר ועדת החוקה, החוק והמשפט. הוא הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 17:00 בבית העלמין בכפר עציון. ״דודו רותם היה לא רק חבר לדרך אלא חבר אישי", ספד לו יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני כחצי שנה הודיע רותם על פרישתו מהחיים הפוליטיים ושאין בכוונתו להתמודד לבחירות לכנסת. רותם, משפטן בהכשרתו, נכנס לכנסת לראשונה בינואר 2007 לאחר פטירתו של ח"כ יורי שטרן. זמן קצר לאחר מכן מונה לסגן יושבת-ראש הכנסת. בשנת 2009 שולב במקום השמיני ברשימת המפלגה לכנסת, ולאחר הבחירות שובץ ליו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט.

כמו כן עמד רותם בראשות ועדה משותפת לעניין תקציב החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה ובראשות ועדת משנה לצורך בדיקת קבלת תרומות על ידי גופים ישראליים מגופים בחו"ל. בשנת 2013, לאחר הבחירות לכנסת ה-19, שב לעמוד בראשות ועדת החוקה והפך ליו"ר הראשון של הוועדה שמכהן בשתי קדנציות רצופות.

בין יוזמות החקיקה המרכזיות של רותם: חוק המשילות (העלאת אחוז החסימה), הקלת החמרת הענישה על הפקרה לאחר תאונת דרכים והפחתת קצבת ילדים עבור ילד שהורשע בעבירה על רקע לאומני - כמו גם הקלות בחוקי הגיור.

יו״ר מפלגתו ח״כ אביגדור ליברמן אמר: "דודו היה איש ארץ ישראל שידע ללחום למען הארץ ולמען דעותיו. איש שלא פחד מלעמוד על שלו ולא נרתע ממאבקים שהיה צריך לנהל על-מנת לקדם את הדברים שהאמין בהם. מותו הוא אבדה גדולה וצער גדול לכל חבריו. אני משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

במועצה המקומית אפרת, שם התגורר רותם, הביעו צער עמוק על לכתו. "רותם ז"ל שהיה ממקימי אפרת היה לידיד אמת של ההתיישבות בכלל ושל תושבי אפרת בפרט. קהילת אפרת מחבקת את משפחת רותם ושולחת תנחומים כנים, יש לו זכויות רבות בהתיישבות".