האם תשונה שיטת הפריימריז בליכוד?

חברי מרכז הליכוד יוכלו בקרוב לחזור ולבחור את נציגי המפלגה בכנסת הבאה, בתום קרוב לעשר שנות בצורת - כך מסתמן. כעת מתמקד הדיון בשורות המפלגה בשאלה האם תבוטל שיטת הפריימריז לחלוטין, או שתתקבל הצעת הפשרה של נתניהו לפיה חברי המפלגה יבחרו את נציגי הרשימה הארצית ואילו נציגי המחוזות ייבחרו על ידי המרכז

בתום קרוב לעשר שנות בצורת, חברי מרכז הליכוד יוכלו בקרוב ככל הנראה לשוב ולבחור את נציגיהם בכנסת הבאה. כל שנותר לקבוע הוא כמה מהנציגים ייבחרו על ידי חברי המרכז. פעילי השטח של המפלגה תומכים בהצעה לפיה חברי המרכז יבחרו את כל נציגי המפלגה לכנסת, במהלך שמשמעותו ביטול הפריימריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו פנה אתמול (ראשון) לחברי המרכז לקראת ההצבעה שתיערך בשבוע הבא, והציע להם פשרה. על פי המתווה שהציע נתניהו, מתפקדי הליכוד, שמספרם עומד על כ-100 אלף בני אדם, יבחרו את הרשימה הארצית של מועמדי המפלגה לכנסת עד המקום ה-20, ואילו חברי המרכז יבחרו את נציגי המחוזות בעשירייה השלישית, כפרס על העובדה שהם ממלאים תפקיד חשוב לדברי מקורבי ראש הממשלה.

במקביל הבהיר נתניהו לחברי המרכז כי משמעות הצעד היא שאיסורים משמעתיים יחולו עליהם וכי הצעד יביא לפגיעה בליכוד, אולם למרות הסתייגותו מהצעת הפשרה ינסה נתניהו לנצל את השבוע הקרוב לגיבוש רוב להצעת הפשרה.