סגן שר הביטחון: "בצבא העם היהודי אוכלים כשר"

הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) התייחס להחלטת צה"ל לבטל את עונשו של החייל שאכל כריך חזיר. "פקודות צה"ל ברורות והפרת פקודות נושאת עמה עונש", אמר בן דהן. "אסור להסכים לכל סוג שהוא של זלזול בפקודה"

אילוסטרציה (רויטרס)

יומיים לאחר שהוחלט בצה"ל לבטל את עונשו של החייל שאכל כריך עם נקניק חזיר בבסיס צבאי, סגן שר הביטחון יוצא נגד ההחלטה. "פקודות צה"ל ברורות וקובעות שבצבא העם היהודי אוכלים אוכל כשר - חיילים חילוניים, דתיים, מסורתיים וחרדים", אמר היום (חמישי) סגן שר הביטחון אלי בן דהן (הבית היהודי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העניין פה הוא עניין של זהות, צה"ל הוא צבא מדינת ישראל - המדינה היהודית היחידה בעולם", אמר בן דהן. "הפרת פקודות צה"ל נושאת עמה עונש. העונש ניתן על פי שיקול דעתו של המפקד ועל מפקדיו הבכירים לגבות. זהו מדרון חלקלק, היום מזלזלים בפקודות צה"ל מסוג מסוים ומחר מסוג אחר. אסור להסכים לכל סוג שהוא של זלזול בפקודה".

"בצבא העם היהודי אוכלים כשר" (פייסבוק)

שלשום התייחס לפרשה דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, וזאת בעקבות תגובות סוערות לעונש. "בשורה התחתונה, טעינו", אמר אלמוז. "בצה"ל נמשיך לשמור על כשרות מחד, אך לא נחטט בכריך של חייל מאידך. קיימים מתחים בחברה הישראלית ויש עמדות ודעות שונות".

בתחילת השבוע נשפט החייל הבודד, עולה חדש מארצות הברית, ל-11 ימי מחבוש, אך בהמשך הומתק עונשו והומר לריתוק לבסיס. שלשום כאמור הודיע דובר צה"ל כי הוחלט לבטל את עונשו של החייל באופן מוחלט.