בשל איומים: תוגברה האבטחה של משפחת הרצוג

מכתב שנשלח לאחרונה לבית מפלגת העבודה בתל אביב כלל איומים מפורשים על חייו של יושב ראש האופוזיציה ורעייתו והוביל להחלטה לתגבר את האבטחה על בני המשפחה. "בקרוב יהיה לידך או ליד מיכל רכב ממולכד", נכתב. "זה רק עניין של זמן עד שיחסלו אתכם". מלשכת הרצוג נמסר: "אנו סומכים באופן מלא על טיפול המשטרה"

האבטחה סביב יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג ורעייתו מיכל תוגברה בשל מכתב איום על חייהם שהגיע לאחרונה לבית מפלגת העבודה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כדאי לך להתכונן, בקרוב יהיה לידך או ליד מיכל רכב ממולכד", נכתב שם. "אתה אפס, כדאי לך להתפטר, לא תהיה ראש ממשלה אף פעם. זה רק עניין של זמן עד שיחסלו אותך ואת מיכל". גורמי ביטחון לא מקלים ראש באיום והוחלט מיד לעבות את האבטחה סביב משפחת הרצוג. במקביל עושה המשטרה מאמץ להתחקות אחר שולח המכתב.

מכתב האיום

מלשכת הרצוג נמסר בתגובה: "נמשיך לפעול למען אזרחי ישראל ועתיד המדינה בכל מקום ומקום למרות קולות הזויים שצצים מעת לעת. אנו סומכים באופן מלא על טיפולה של משטרת ישראל בנושא".

בחודש שעבר פגעו אבנים ברכבה של מיכל הרצוג מחוץ לביתם בתל אביב. "ישבתי באוטו עם בני הצעיר והתכוונתי לקחת אותו לחוג. התחלתי לצאת מהחנייה ופתאום שמענו קול נפץ חזק. הבנו שהתנפצה הזגוגית, יצאנו מהרכב וראינו שתי אבנים על הכביש", תיארה הרצוג את שקרה בשיחה עם חדשות 2 Online.

עם זאת, במשטרה העריכו לאחר מכן כי לא מדובר היה במעשה מכוון. בדיקה שבמהלכה נלקח סרטון ממצלמת אבטחה המוצבת באזור העלתה כי האבנים פגעו בשמשת המכונית לאחר שרכב שעבר בסמוך לבית נסע על אבנים שהיו פזורות על הכביש.