בני בגין אחרי שאולץ לפרוש מתפקידו כשר: לא מתפטר מהכנסת

חבר הכנסת שנאלץ להתפטר מהממשלה בסוף השבוע האחרון הבהיר היום שבכוונתו להישאר בכנסת ולשרת את העם כח"כ פשוט בקואליציה. בגין תקף את חבריו לסיעה שחשבו שיעזוב: "רק טמבל לא קטן יחשוב כך". הוא צפוי להשתבץ כחבר בכמה מוועדות הכנסת

ימשיך לכהן בכנסת כח"כ פשוט. בגין (פלאש 90)

כבר לא שר - ונשאר בכנסת: ח"כ בני בגין (ליכוד) שנאלץ להתפטר מהממשלה בסוף השבוע לאחר שמכסת השרים שהוקצו לליכוד הורחבה ל-13 שרים אחרי חזרתו של גלעד ארדן, הבהיר היום (שני) בישיבת הסיעה כי הוא יישאר חבר כנסת - ואינו מתכוון להתפטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אדוני ראש הממשלה, כמעט הבהלת אותי ביום שישי כאשר קראתי את הדברים הנאים שפרסמת בפוסט, את דברי השבח", הצהיר בגין בפתח הישיבה ופנה לנתניהו. "לרגע חשבתי שאני קורא את ההספד של עצמי. שלחתי ללשכתך את מכתב ההתפטרות מהממשלה קצת יותר מאוחר, לקראת הצהריים, היות וביום שישי בבוקר ביקשת ממני לתת לך אפשרות של שעות אחדות לנסות להסדיר את העניין. הודעת לי שלא צלח וזה בסדר גמור".  

"אני שומע וקורא ביממה האחרונה הערכה או שמועה לפיה אני מתעתד להתפטר מהכנסת ואולי לשלוח מכתב דומה ליו"ר הכנסת. אין לי כוונה כזו", הבהיר. "מי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן והוא איננו מכיר בחשיבותה של הכנסת ופעילות וועדותיה ואיננו מכיר את הדרך שבה אני עובד. יש לי שדה פעולה ציבורי להתגדר בו, אני עושה בתוכו כמיטב יכולתי".  

"לפני שנים רבות הכרתי אדם אחד שאמר לי שחבר הכנסת יכול לשרת את העם גם באופוזיציה", המשיך בגין. "אם אפשר למלא אחר דבריו של אבי מורי, אני חושב שחבר הכנסת יכול לשרת את הציבור גם בין ספסלי הקואליציה. אני מקווה שיינתן הדבר בידי ואוכל לפעול ככל יכולתי". בגין אמר כי פנה אמש ליו"ר הקואליציה ח"כ צח הנגבי וביקש ממנו להשתבץ כחבר בוועדת חוק, חוקה ומשפט, בוועדת הפנים ובוועדה לשוויון מגדרי.

נתניהו: "טופלים עלילות על ישראל, עלינו להדוף את השקרים"

ראש הממשלה נתניהו הודה לבגין על הצעד שעשה ואמר כי הוא עומד מאחורי כל דברי השבח אודותיו. בהמשך דבריו, התייחס נתניהו למערכה המדינית הסבוכה בה מצויה ישראל בימים אלה ואמר כי במערכה הזו "מעוותים את המציאות של מדינת ישראל ופעילותה וטופלים עלינו הרבה אשמות שווא. מול המאבק הזה נגדנו אנחנו צריכים להיאבק יחד בלכידות, לאגד את הכוחות בארץ ובעולם ולהדוף את השקרים".

להתלכד נגד השקרים. נתניהו (Isaac Harari / Flash 90)


"יש כאן סטנדרט מיוחד שמייצרים עבור ישראל. יש סטנדרט אחד לדמוקרטיה, אחר לדיקטטורות ושלישי לישראל. אנחנו לא מושלמים, יש הרבה מה לתקן במדינה וכל הזמן אנחנו מתקנים. ישראל היא הדמוקרטיה המאותגרת ביותר על ידי כל הכוחות הקשים בתבל, אבל היא מקיימת דמוקרטיה למופת. יש דמוקרטיות אחרות שאינן מאותגרות כמונו והן יכולות ללמוד משהו על הסטנדרט שאנחנו מקיימים", הוסיף ראש הממשלה.