נתניהו מאשים: ליברמן גנב קולות מהימין

ראש הממשלה תקף את שותפו לשעבר לממשלה: "חבר לשמאל כדי להפיל את הליכוד". לדברי נתניהו, הרכבת הממשלה התעכבה בגלל התנהלותו של ליברמן: "עבדנו קשה כי ידענו שאין לנו את ישראל ביתנו"

פעם הם היו מחויכים. נתניהו וליברמן (Miriam Alster/FLASH90)

סיבוב נוסף במערכה בין נתניהו לליברמן: ראש הממשלה נפגש אמש (ראשון) עם פעילי ליכוד בביתו, והאשים את יו"ר מפלגת ישראל ביתנו בגניבת קולות מהימין לשמאל. "אני לא חושב שהיה אחוז אחד מאלה שהצביעו לישראל ביתנו שהיה מצביע לה, אם היו אומרים להם שהם יתאחדו עם השמאל לקואליציה להפיל את ממשלת הליכוד", אמר נתניהו

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הדגיש כי החלטת ליברמן שלא להצטרף לממשלה הקשתה על הקמת הקואליציה: "42 ימים ולילות היינו צריכים לעבוד קשה כדי להרכיב ממשלה וזה לא היה קל, במיוחד משום שהיה ברור משלב די מוקדם שאין לנו את ישראל ביתנו. זה היה ברור גם לשותפים שלנו. שישה מנדטים שנועדו להיות חלק מהקואליציה של המחנה הלאומי זזו לצד השני". 

בתגובה לדברים מסרו ממפלגת ישראל ביתנו: "ראש ממשלה שהצביע בעד ההתנתקות וסירב לכלול בקווי היסוד של הממשלה סעיפים כמו מיגור שלטון החמאס אינו ראשי לדבר בשם הימין או המחנה הלאומי".

(פלאש 90)

נתניהו סימן יעד: 40 מנדטים בבחירות הבאות

במפגש נתניהו התייחס גם ל"מצעד הממורמרים" של בכירי הליכוד: "היום אנחנו עם 12 שרים ותיקים מרכזיים. עם זאת, לא כל חברי הכנסת קיבלו כל מה שרצו, זה מצב קשה. אחד הדברים שאנחנו צריכים לעשות זה להוביל שינוי בשיטת הממשל. האזרחים שלנו רוצים ממשלה חדשה".

נתניהו, שאנשיו הציעו בשבוע שעבר ללפיד להצטרף לממשלה על פי הדיווחים, הודה כי "נצטרך לבחון בקרוב אם יש לנו אפשרות להרחיב את הממשלה כדי לייצר בסיס שלטוני רחב לארבע השנים הקרובות".

לאחר המפגש פרסם נתניהו חלק מהדברים שאמר, אך בעיקר את אלו שנגעו לעניינים הפנים-מפלגתיים ולשיטת הבחירות הפנימיות: "אמרתי לחברי מרכז הליכוד שלדעתי, לטובת התנועה, אנחנו צריכים להישאר בשיטת הבחירות הקיימת. כשבסיס הבוחרים רחב יותר התוצאה טובה יותר והראיה לפניכם: קיבלנו נבחרת יוצאת מן הכלל. בבחירה הזאת יש לאזורים נציגות נרחבת והם בוחרים ישירות את הנציגים באזור. אנחנו יכולים להביא שוב נבחרת מצויינת ולהגיע ליעד הבא שאני מציב לליכוד בבחירות הבאות: 40 מנדטים".