"נתניהו הציע ללפיד את תיק החוץ"

רה"מ אומר כל הזמן שהוא מקווה להרחיב את הממשלה. האם ניסיון כזה אירע בימים האחרונים מול יש עתיד? גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי מקורביו של נתניהו הציעו ללפיד להתמנות לתפקיד שר החוץ ותפקידים נוספים ליתר הבכירים במפלגתו. לפיד דחה את ההצעה על הסף. מקורבי ראש הממשלה בתגובה: "לא היה ולא נברא"

נתניהו ולפיד, ארכיון (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש השבוע עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, לראשונה מאז שפיטר אותו, אבל לטענת גורמים במערכת הפוליטית, עוד קודם לכן, העבירו נציגיו של נתניהו הצעה ללפיד להצטרף לממשלה. לפיד מצדו סירב בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים אומרים שמספר ימים לפני הפגישה בין נתניהו ללפיד פנו שניים ממקורביו של ראש הממשלה לבכיר מאוד במפלגת יש עתיד וביקשו להעביר ללפיד הצעה, לפיה לפיד ימונה לתפקיד שר החוץ ומפלגת יש עתיד תקבל שלושה תיקים - לא ברור אם כולל תיק החוץ או לא.

כמו כן, על פי אותם גורמים, מקורביו של נתניהו הציעו גם שתי ועדות בכנסת למפלגת יש עתיד, אולם תשובתו של לפיד הגיעה באופן מיידי יחסית והיא - דחיית ההצעה של הליכוד על הסף.

כמו כן, במסגרת הניסיונות להרחיב את הממשלה, לחדשות 2 נודע גם כי בשבועות האחרונים ישנם גישושים אצל השותפים בקואליציה. הסיעות נשאלו אם הן מסכימות לצירוף לפיד, אם כי השאלה הזאת הפכה למיותרת לאחר שלפיד הבהיר שאין על מה לדבר.

לא ברור אם ההצעה הזאת של נתניהו ללפיד הגיעה לאחר ייאוש מתוך הבנה שממשלת 61 לא תוכל להאריך ימים או שמא היא הגיעה כדי להראות למשה כחלון דמי רצינות. נתניהו רוצה להוכיח שהוא עשה כל שביכולתו ופנה לכל מי שאפשר על מנת להרחיב את הממשלה.

מקורבי ראש הממשלה מסרו בתגובה: "לא היה ולא נברא".