‫"לא נסבול שביתה ברכבת ישראל"

שעה קלה לאחר שהכריזו הנמלים על סיום שביתת העובדים שם, התייצב שר התחבורה באולפן חדשות 2 והזהיר גם את עובדי רכבת ישראל מפני השביתה שהם מתכננים לקיים ביום ראשון. "יש לכל מיני גורמים עניין לנסות את הממשלה הזאת", אמר כץ, "אני לא מציע להם לנסות אותנו"

"לא נסבול שביתה ברכבת". כץ (חדשות 2)

שביתת הנמלים מאחוריו, וכעת פניו של שר התחבורה לשביתת הרכבת שצפויה להתחיל ביום ראשון: בריאיון למהדורה המרכזית עם יונית לוי, אמר הערב (חמישי) השר ישראל כץ כי הוא הבהיר לעובדי הרכבת שלא יסבול שביתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהסכם שנחתם איתם הם הבטיחו לא לשבות", הזכיר כץ. "אמרתי להם שאם הם לא יחתמו, אני אסגור את הרכבת ואפתח מחדש. אני מעריך שהם ייקחו ברצינות את מה שאני אומר. אין להם סיבה לשבות. אפשר לבצע הידברות גם אם יש להם טענות".

"אין לנו עניין לפגוע בעובדים, אבל גם אין לנו עניין לפגוע בנוסעים", הדגיש שר התחבורה. "אחרי הבחירות, יש לכל מיני גורמים עניין לנסות את הממשלה הזאת. אני לא מציע להם לנסות אותנו".

עובדי הרכבת "ינסו את הממשלה"? (חדשות 2)

"לא נאפשר לנמלים להיות עם יד על השאלטר"

כץ הוסיף להתייחס גם לשביתת הנמלים שהסתיימה לאחר התערבותו של יו"ר ההסתדרות, שעה קלה לפני שהתייצב לריאיון במהדורה המרכזית. "לא הסכמנו להידבר, ואמרנו דבר אחד פשוט: או שאתם חוזרים לעבודה או שנוציא צווי חירום ונעצור אתכם", אמר כץ. "הגשנו גם תביעה על ביזיון בית הדין".

"כתוצאה מכל זה העובדים הודיעו ליו"ר ההסתדרות שהם חוזרים לעבודה", טען כץ. "הם לא ימנעו מאיתנו להקים נמלים חדשים. אנחנו בהחלט מתייחסים בכבוד לעובדים ולעבודה, אבל לא מאפשרים להם להיות עם יד על השאלטר".

"חתמנו היום עם שתי חברות ענק בינלאומיות, סינית והולנדית, על הפעלת הנמלים העתידיים", סיפר כץ. "תהיה מציאות של תחרות - בחיפה יהיו שני נמלים, באשדוד יהיו שני נמלים - ואם מישהו יעז לשבות, אז יעבדו עם הנמל השני".