ארדן נגד דנינו: המפכ"ל לא צריך לדבר על קנאביס‬

השר לביטחון פנים הנכנס גלעד ארדן נגד מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שביקש לפני כשבועיים "לבחון מחדש היחס לסמים קלים": "הוא לא צריך לדבר על שינויי חקיקה. הממשלה קובעת מדיניות, המשטרה צריכה לאכוף החוק"

יממה בלבד לאחר שהושבע לתפקיד השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן פותח חזית נגד מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. בריאיון למהדורה המרכזית התייחס הערב (שלישי) השר ארדן לדבריו של דנינו לפני כשבועיים ("לבחון מחדש את היחס לסמים קלים") והדגיש: "מפכ"ל לא צריך לדבר על שינויי חקיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעבר כיהנתי כיושב ראש אל-סם אז בוודאי שאני צריך לבדוק היטב את העמדה שמשמיע המפכ"ל בשבועות האחרונים אבל אני לא כובל את עצמי", אמר ארדן. "בתפיסת עולמי, הממשלה היא שקובעת מדיניות והמשטרה צריכה לעשות את הכל כדי לאכוף את החוק הקיים ולא להעביר מסרים של שינויים בחוק, שבוודאי עלולים להתפרש לא טוב גם אצל הציבור וגם אצל השוטר ברחוב שאמור לבצע את המעצר או את תפיסת המשתמש בסמים".

לקראת סיום כהונתו של דנינו סירב ארדן להתחייב שלא ימנה מפכ"ל משטרה מבחוץ, אך הבהיר כי יעדיף להימנע מכך. "יש במשטרה אנשים מצוינים ומועמדים ראויים וכבר בשבוע הבא אתחיל להיפגש עם בכירים במשטרה", אמר. "כמובן שהשאיפה היא שאם יש מישהו שגם מתאים וגם מכיר את המערכת מבפנים - צריכה להיות לו עדיפות".

ארדן, שמלבד המשרד לביטחון הפנים מונה גם לתפקיד שר ההסברה והשר לעניינים אסטרטגיים, התייחס גם למחלוקת בינו לבין ראש הממשלה - מחלוקת שהובילה לכך שהודיע שלא יצטרף לממשלה במעמד השבעתה בכנסת. "אמרתי שחשבתי שצריך למנות שר חוץ במשרה מלאה", אמר. "ראש הממשלה חושב אחרת, אני חולק על עמדתו בעניין הזה אבל הוא ראש הממשלה והוא מחליט".

"אמרתי לראש הממשלה שאם אכנס למשרד לביטחון הפנים, שאני רואה בו חשיבות אדירה בתקופה שבה המשטרה חווה משבר כה גדול, אני מצפה שיהיה גם איתי דיון מעמיק על כלי העבודה שיינתנו לי", הוסיף. "אם לא אקבל את תוספת התקציב, לא אוכל להישאר במשרד".

כתוצאה מהעסקה בין ראש הממשלה נתניהו לבין ארדן, ייאלץ השר בני בגין להיפרד מתפקיד השר. "אני לא חושב שאני צריך להתנצל בפניו אבל אני מביע צער על כך", הבהיר ארדן, שאף הוסיף כי שוחח עם בגין. "אני מאוד מצטער שבעקבות הצטרפותי דורשים את עזיבתו".