ברקת נגד נתניהו: שר לענייני ירושלים - בזבוז כספי ציבור

רק לפני שלושה חודשים הבטיח ראש הממשלה לראש העיר כי לא ימנה שר לענייני ירושלים וירכז בעצמו את עניני הבירה, אך הלחצים של הרכבת הקואליציה הביאו למינוי של זאב אלקין לתפקיד. ברקת: "שיקול פוליטי צר". צפו בהבטחה שהופרה

במהלך קמפיין הבחירות, בפברואר האחרון, התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני ראש עיריית ירושלים ניר ברקת - מול המצלמות - כי לא ימנה שר לענייני ירושלים, אלא יקח את הנושא תחת חסותו בלשכת ראש הממשלה. שלושה חודשים חלפו, ונראה כי הבטחות לחוד ומעשים לחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צירופו של ח"כ גלעד ארדן לממשלה אחרי שלא לקח חלק בהשבעתה הותירה את נתניהו במלכוד. ראש הממשלה נאלץ לקחת משר הקליטה זאב אלקין את התיק לעניינים אסטרטגיים, כדי להחזיר את ארדן לממשלה, והפיצוי שניתן לאלקין הוא התיק לענייני ירושלים.

"ההחלטה על הקמתו מחדש של המשרד לענייני ירושלים התקבלה בניגוד לדעתי", הדגיש היום ברקת. "היא סותרת את התחייבותו של ראש הממשלה והחלטת הממשלה שאושרה ביום ירושלים לפיה משרד ראש הממשלה יופקד על פיתוחה וקידומה של העיר בשותפות עם ראש העיר ועיריית ירושלים".

לדבריו, ירושלים אינה פרס ניחומים לאף אחד: "צר לי כי שיקולים פוליטיים צרים יביאו לבזבוז של כספי ציבור ובירוקרטיה מיותרת שיקשו על העבודה המשותפת של הממשלה והעירייה בפיתוחה וקידומה של ירושלים".