הרצוג בירך את נתניהו: העם אמר את דברו

הלם במחנה הציוני מתוצאות האמת של הבחירות. יו"ר המפלגה הרצוג התקשר הבוקר לראש הממשלה נתניהו ובירך אותו על ההישג. "השינוי בוא יבוא, האמינו יום יבוא", הוא אמר מחוץ לביתו. הפער בין המחנה הציוני לליכוד – שישה מנדטים

יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג, שנחל הלילה כישלון לאחר שמפלגתו הפסידה, התקשר הבוקר (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו ובירך אותו על הזכייה. הליכוד זכתה ב-30 מנדטים לעומת 24 שקיבלה המחנה הציוני בראשות הרצוג וח"כ ציפי לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שאמר לתקשורת מחוץ לביתו הוא ציין שהוא מקבל את התוצאה. "איחלתי לראש הממשלה הצלחה, אבל שיהיה ברור לאזרחים שהאתגרים הם אותם אתגרים והבעיות אותן בעיות, שום דבר לא השתנה".

לדבריו, לבני והוא ימשיכו להוביל את המפלגה כאלטרנטיבה בכל תחום. "נמשיך להיאבק לחברה צודקת יותר, לאופק מדיני ולמען הדמוקרטיה הישראלית ונמשיך להיאבק למדינה יהודית ודמוקרטית ולא נרפה". הוא הדגיש כי ישתף פעולה עם כל הגורמים הפוליטיים.

"בוקר לא פשוט עבורנו" (פלאש 90)

"זה לא הזמן לדון בממשלות או בקואליציות. ברגע הזה ישראל זקוקה יותר מכל לקול אחר שמציב אלטרנטיבה וקול שאומר לה עדיין את האמת, האמת האמיתית שלנו, שקיבלה תמיכה עצומה. אמת שלא זכתה לתמיכה כזו מזה שנות דור כמעט", הוא אמר וסיכם את דבריו במילים: "השינוי בוא יבוא, האמינו יום יבוא".

ח"כ לבני התייחסה גם היא לתבוסה, וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי תמשיך להיאבק למען ישראל יהודית ודמוקרטית בטוחה וצודקת. "ניאבק למען אזרחי ישראל על צדק חברתי, אופק מדיני ושוויון,למען מדינה שנהיה גאים להיות אזרחיה. תודה מעומק הלב לכל המאמינים בנו ובדרכנו ותודה מיוחדת לצעירים שריגשו אותי בכל מקום, בבתי הספר באוניברסיטאות, במכללות ובברים".

היכנסו ובדקו: התוצאות המלאות בכל יישוב

הרצוג אמש: "הישג בלתי רגיל"

אמש נשמע הרצוג אחרת לגמרי ולמרות שתוצאות המדגמים הצביעו על כל שלנתניהו סיכוי גבוה יותר להקים ממשלה, התעקש כי לא ויתר על האפשרות לעמוד בראש הקואליציה. "עשינו היום הישג בלתי רגיל", אמר לתומכיו.

"אני מתכוון לעשות כל מאמץ כדי ממשלה חברתית אמיתית לישראל", הוסיף. "התוצאה הזו מאפשרת לנו לחזור לשלטון והיות שאנחנו מחכים לתוצאות האמת, הכל פתוח. אני קורא לסיעות החברתיות להתאחד תחת ממשלה בראשותי". הרצוג אף ציין כי אף שוחח עם "ראשי המפלגות הרלוונטיות".

ניצחון למחנה הציוני בתל אביב, בערי השרון ובחיפה

בתל אביב נרשם ניצחון סוחף למחנה הציוני - למעלה משליש מהמצביעים תמכו בהרצוג (34%), בליכוד תמכו 18% מקהל הבוחרים - ומרצ הגיעה למקום השלישי עם 13%. יש עתיד - שבבחירות הקודמות ניצחה בעיר ללא הפסקה, הגיעה הפעם רק למקום ה-4 עם 11.5% מהקולות.

תוצאות דומות נרשמו גם בהרצליה, רעננה, וברמת גן - שם כשליש תמכו במחנה הציוני (31.1%), הליכוד זכה ב-23% מהקולות ויש עתיד עם 14%. בגבעתיים וברמת השרון נרשם ניצחון גדול למחנה הציוני עם למעלה מ-40% תמיכה.

גם בחיפה נרשם ניצחון למחנה הציוני - שם כרבע מהמצביעים תמכו במפלגה (25%), בליכוד תמכו 21% מהמצביעים ו-11% שלשלו את האותיות "פה" של יאיר לפיד לקלפי.