נתניהו: "נגבש במהירות הנהגה אחראית"

רה"מ נתניהו הודה לתומכיו ופעיליו וכבר החל לתכנן את המשך דרכו במשרד רה"מ. "עלינו להקים ממשלה חזקה ויציבה", אמר. לאשתו שרה פנה: "עברת מסלול ייסורים, כמה תעצומות נפש יש לך"

בחירות 2015: ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הלילה (רביעי) נאום ניצחון בפני קהל נלהב במטה מפלגת הליכוד, לאחר שמדגמי ערוצי הטלוויזיה חזו למפלגת השלטון שוויון או יתרון קל על פני המחנה הציוני - נתונים הסוללים את דרכו של נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברות וחברים יקרים, כנגד כל הסיכויים השגנו ניצחון גדול לליכוד", פתח נתניהו את דבריו בפני קהל התומכים שקרא שוב ושוב: "לא רוצים אחדות". "אני גאה בעם ישראל שברגע האמת ידע להפריד בין עיקר לטפל ולעמוד על הדברים החשובים לכולנו", הוסיף נתניהו.

"ביטחון אמיתי, כלכלה אחראית ורווחה חברתית - אלה הדברים שחשובים לכל משפחה, לכל אזרחי ישראל, היהודים והלא יהודים כאחד", הוסיף. "עכשיו עלינו להקים ממשלה חזקה ויציבה שתדאג לביטחונם ולרווחתם של כל אזרחי ישראל".

נאום הניצחון של נתניהו

נתניהו ציין כי שוחח עם "כל ראשי המפלגות של המחנה הלאומי" וקרא להם להצטרף לממשלה בראשותו. "קראתי להם להצטרף אלי ללא דיחוי, כי המציאות אינה לוקחת פסק זמן", אמר. "אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהירות הנהגה אחראית שתעבוד למענם וכך נעשה".

"אני מבקש להודות לרעייתי האהובה שרה", הוסיף ראש הממשלה. "איזה מסלול ייסורים עברת לצדי, כמה תעצומות נפש יש לך, רעייתי, וכמה תעצומות נפש נתת לי".

הרצוג: יכולים לחזור לשלטון

קודם לכן נשא גם יושב ראש המחנה הציוני, יצחק הרצוג, נאום בפני פעילי המפלגה. למרות שתוצאות המדגמים מצביעות על כך שלנתניהו סיכוי גדול יותר לעמוד בראש הממשלה הבאה, הדגיש הרצוג כי לא ויתר על הקמת ממשלה בראשותו.

"עשינו היום הישג בלתי רגיל", אמר הרצוג לתומכיו. "אני מתכוון לעשות כל מאמץ כדי להקים ממשלה חברתית אמיתית לישראל, ממשלה טובה שתחזיק את ישראל להיות יהודית, דמוקרטית, חברתית ושואפת לשלום עם שכנינו".

"התוצאה הזו מאפשרת לנו לחזור לשלטון והיות שאנחנו מחכים לתוצאות האמת, הכל פתוח", הוסיף. "אני קורא לסיעות החברתיות להתאחד תחת ממשלה בראשותי", אמר הרצוג וציין כי אף שוחח עם "ראשי המפלגות הרלוונטיות".

הרצוג הודה בחום לציפי לבני, שרק אתמול הכריזה כי היא מוותרת על הסכם הרוטציה בראשות הממשלה. "לא היינו מגיעים לרגע הזה בלי השותפות האמיצה, הנהדרת, ביני לבין ציפי לבני", אמר. "את על הכיפאק, את שותפה אמיתית, אישה אמיצה עם אינטואיציה ותחושת שליחות שחלקנו לאורך המערכה".

צפו בנאום של הרצוג

על פי מדגם חדשות 2 שערכו מינה צמח ומנו גבע, זוכה הליכוד ל-28 מנדטים, המחנה הציוני ל-27, הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, יש עתיד עם 11, כולנו בראשות כחלון עם 10, הבית היהודי עם 8, ש"ס עם 7, יהדות התורה עם 6, מרצ עם 5, ישראל ביתנו עם 5 ויחד של אלי ישי לא עוברת את אחוז החסימה.

מוועדת הבחירות המרכזית נמסר כי שיעור ההצבעה הסופי בבחירות עומד על 71.8%. מדובר בנתון הצבעה גבוה ב-4% לעומת הבחירות שנערכו לפני כשנתיים.